Revmatické potíže se v jistém věku nevyhnou téměř nikomu. Slovo revma pochází ze starého Řecka a znamená tok nebo proud vody. Podle představ starověkých lékařů prochází z místa na místo jako proudící voda. Tato nemoc má většinou chronický

průběh a postižené trápí trvale opakovanými záchvaty bolesti. Souvisí s poruchami látkové přeměny, jako výsledek špatné, převážně na konzumaci masa založené výživě. Pomoci mohou bylinky, neboť vnitřně dokáží odvodnit organismus a ulevit od bolestí. Zevně se pak používají formou různých obkladů, masáží a koupelí.

Čaj proti bolestem

Čajová směs obsahuje dva díly listu černého rybízu, k nimž přidáme po jednom dílu natě kopřivy a tužebníku. Čaj připravíme obvyklým způsobem a pijeme měsíc, na stejnou dobu je pak potřeba užívání přerušit.

Směs s tužebníkem

Hlavní složkou čajové směsi je nať tužebníku. K jeho třem dílům přidáme po jednom dílu natě fialky, květu bezu a kořene pampelišky. Obvyklým způsobem připravený čaj pijeme třikrát denně.

Masážní tinktura

Naplníme vhodnou láhev nadrobno nasekanou bylinkovou směsí stejných dílů květů a oloupaných nasekaných plodů jírovce, natě rozmarýnu a čerstvých kořenů kostivalu. Zalijeme Lesanou a necháme dva týdny za občasného protřesení macerovat na slunném místě. Po scezení máme účinný prostředek na všechny revmatické bolesti. Tinkturou masírujeme bolavá místa a opakovaně potíráme.

(nag)

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 25 let

Fotografie 0016

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

 

 

2219955
DnesDnes474
VčeraVčera639
Tento týdenTento týden474
Tento měsícTento měsíc12480

Partnerské weby