Čtenářku Lenku T. z východních Čech zajímá: „Psali jste nedávno o indigových a křišťálových dětech, o tom, že jejich označení vychází právě z barvy aury. Kdybych tedy nechala změřit a vyfotografovat auru svého dítěte, zjistím, zda patří mezi výjimečné, tedy křišťálové?“

O odpověď jsme požádali Hanu Rakušanovou, protože

se měřením aury a její energetickou diagnostikou dlouhodobě zabývá. Navíc má i určité vlastní, rodinné, zkušenosti.

Hanka k tématu uvedla: „Narodila jsem se roku 1965 a jsem indigová. Moje maminka je ročník 1938 a je také indigová. Podle povahových rysů a talentu, které měly ženy v mé rodové linii, lze soudit, že byly všechny až po praprababičku indigové. Z hlediska mé praxe energetické diagnostiky to není výjimečné, že se ladění řetězí, opakuje, v ženské nebo mužské linii. Naopak to bývá až na vzácné výjimky pravidlo.

Systém AVS, se kterým pracuji, zachytí barvy aury, včetně indigové, nemá ovšem v nabídce křišťálovou. Končí na bílé barvě, tak, jak je i fyzikálně, tedy čistě materialisticky, vnímáno barevné spektrum zde na Zemi. Je pravdou, že jako bílé jsem všeho všudy naměřila asi tři jedince v celé ČR. Může to být tím, že se bílí obecně nemají potřebu měřit, jsou si již sebe vědomí a jsou v jednotě, nebo jich je zde v současné době méně. Fenomén indigových dětí vlastně vznikl díky popularizaci Doreen Virtue. Nevím, kam tím skutečně mířila, ale vnímám ji jako moudrou ženu a nemyslím si, že chtěla ukazovat na výjimečnost jednoho druhu barevného ladění člověka.

Základní barva aury vystihuje naše naladění pro život. Ukazuje, zda jsme více praktičtí, logičtí (od červené po zelenou) a nebo snovější, umělečtější a vzletnější (od zelené po bílou). Můžeme to vnímat jako jakýsi imprint, otisk, se kterým naše duše, my, přicházíme na Zemi, do těla, do tohoto života. Každý si neseme svoji jedinečnost, výjimečnost, dary, které máme objevit, rozvinout a obohatit tak sebe, zkušenosti duše a také život na Zemi.

Právě v tom vnímám největší poselství indigových a křišťálových dětí, které jsou viditelnější jen díky fenomenalizaci. Obecně doporučuji děti spíše pozorovat, nechat projevit, neměli bychom je chtít měnit. Nikdo se totiž nenarodil pro uspokojování našich představ, ani naše děti. Přišly sem skrze nás, jsou ale výjimečné a jedinečné takové, jaké jsou. Dokonce nám mohou připomenout, proč jsme tady. A to rozhodně není kvůli hypotéce, kvůli kariéře, starostem, hádkám, politice...

Z osobní zkušenosti vím, že žádná barva aury není lepší nebo horší. Jsou jenom jiné a úplně každá má svoje dary, potenciály, ale i výzvy. Ti logičtí se mají naučit důvěřovat, prociťovat a vnímat jinak než jen rozumem. A ti, co cítí a vnímají, což je právě případ indigových a bílých, se mají zase naučit vědět a dělat. Každý má jinou výzvu. Velké téma pro indigové je tělo, vtělení. Zní to asi divně, vždyť bez těla to přece nejde, jenže ‚nevýhodou‘ jemněji laděných lidí je snadné vcítění se do druhých. Bývají velmi, velmi empatičtí, ale pramálo vnímají sami sebe. A pokud ano, tak více v představách než přímo v těle, ve svalech, v buňkách. Téma číslo jedna je pro ně nejen cítit a vnímat, ale také vědět a UDĚLAT. Nejenom si vizualizovat a představovat, ale uvést v praxi. Ukázkou jsou lidé, kteří chodí na mnoho kurzů, naučí se mnoho technik, mají mnoho nástrojů, ale málokterý opravdu použijí. Toto přitom absolutně není problémem lidí v barevném spektru od červené po zelenou. V praxi jsou jako doma.

Už pan Werich říkal: ‚Ten umí to a ten zas tohle, a všichni dohromady uděláme moc.‘ Ano, jde o spolupráci. Umí si někdo vůbec představit, že bychom byli všichni stejní? Jenom logičtí, jenom snoví? Až v tom spektru, v celé škále růzností, je dána šíře žití.

Vrátím se ještě ke křišťálovým, ale také zlatým a stříbrným barvám v auře. Osobně se mi nejednou stalo, že mi různí lidé ezoterikou nijak nepoznamenaní řekli, že kolem mě zřetelně vidí zlatou barvu, záři. Ale já jsem indigová! Moje vysvětlení k tomu je, že k sobě stahujeme vyšší energie, můžeme jim říkat třeba archandělské nebo mistrovské, a to v různých situacích. U mě je to hlavně při meditacích nebo terapiích. Jsou to energie, které nám mohou pomáhat tu či onu činnost zvládnout. Jsou lidé, kteří s těmito energiemi vědomě pracují a mají reálné výsledky. Jak už jsem říkala, se základní barvou aury se rodíme. Vnímáme spektrum od červené po bílou a příměsi barev v auře nebo obaly aury, jako jsou stříbrná, křišťálová či zlatá, mohou být spíše znamením proudících energií skrze nás. Mohou nás chránit, posilovat, ochraňovat atd. Nejsou ale naší přirozeností. To až později, tam nahoře.“

(zem)

Kontakt: Hana Rakušanová -  www.hajiru.cz, tel. 774 232 232.

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2341683
DnesDnes848
VčeraVčera806
Tento týdenTento týden1654
Tento měsícTento měsíc21840

Partnerské weby

apartman banner