Hojně přetřásané téma energetických upírů je pro většinovou populaci přitažlivé, ale ve skutečnosti jde o velmi závažný fenomén. „Upíři“, či spíše senzitivní útočníci s poruchou osobnosti, mohou svým obětem způsobit nemalé potíže. Svérázným energetickým upírem nemusí být

jen živá bytost či duch, ale i kultovní budova či předmět, kámen nebo určitý úsek krajiny. Opravdu. Badatelé hovoří o tzv. egregorech. To je další zvláštní fenomén, který funguje jako bioenergetický vysavač. Jde například o falešné světce beroucí si energii z organismu těch, kteří jim uvěřili. Místo povzbuzení pak dochází k oslabení těla i duše. Dalšími příklady jsou třeba podivné stigmatizace, tedy krvácení z ran. Armáda extatiků propadá vizím, přinášejí „bohům“ či „svatým“ tělesné oběti, aniž mají záruku, že se napojili na kladné vyšší bytosti. Je docela možné, že vybraní jsou vysáváni nějakou nízkou astrální entitou, která přežívá z jejich energie.

Pozor na vtíravé pochlebovače

Energetičtí upíři jsou zákeřnější. Mohou sem patřit i různí pochlebovači a vtíraví sousedé, ujišťující své okolí o bezmezné podpoře. Ve skutečnosti by ostatní nejraději viděli na kolenou. Jak se před nimi chránit? Ihned se (pokud je to možné) zbavte kontaktů s takovou osobou a držte se od ní co možná nejdále. Můžete se chránit i osvědčenými amulety (působí jako tvarové zářiče, rušičky), také se můžete pokusit útok odrazit. Dělá se to docela jednoduše, pomyslným obalením se ochrannou vrstvou připomínající skořápku vejce.

Staré známé uhranutí…

Jen stručně zmiňme v této souvislosti uhranutí. To je také bioenergetický vliv na jinou osobu. Prababičky by mohly vyprávět. V jejich dobách se na sílu uhranutí ještě věřilo, dnes se na takový akt díváme se shovívavým nadhledem. Určitá podobnost s energetickým upírem tu sice je, ale nemusí jít jen o vědomé působení. Častokrát jsou lidé uhranutí nedopatřením, působením nadměrně explodující bioenergie jedince. Pokud jde o cílený útok, metody jsou rafinovanější, připomínají praktiky voodoo. I tady je ochrana možná, je však třeba postupovat rozvážně a opatrně.

Osudové setkání s fakírkou

Jako příklad lze uvést příhodu z knihy Tajnosti indické (z roku 1934). Její autor, Paul Brunton, píše o zážitku rázovitého proroka jménem Meher Baba. Jako mladík se cestou z univerzity setkal s devadesátiletou fakírkou Hazrat Babajan. Kývla na něj, objala ho a vtiskla mu na čelo polibek. Následovalo nepochopitelné omámení, které později přešlo ve slabost. Mladík musel přerušit studium, byl pod dohledem rodičů a lékařů. Uzdravení přišlo samovolně. Poté se vrátil k dotyčné fakírce pro rady a stal se světově uznávaným mudrcem – Meherem Babou. Takové setkání se v našich končinách asi jen tak neuskuteční, každopádně je dobré vždy dát na vlastní intuici a pocity. Pokud vám v něčí společnosti není dobře, cítíte se nesví nebo dokonce unavení, vyhýbejte se takovému člověku, seč to jen jde. Každopádně klasickými a staletími osvědčenými talismany proti uhranutí jsou například pentagram či symbol modrého oka.

Jiří Nový

Foto: Pixabay

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2279290
DnesDnes405
VčeraVčera734
Tento týdenTento týden3745
Tento měsícTento měsíc11539

Partnerské weby