cemetery 2802233 960 720Ivano-Frankivská oblast na západě Ukrajiny je vyhlášenou turistickou oblastí s krásnou karpatskou přírodou. Má však i svá tajemná zákoutí. Především hřbitovy, které nahánějí hrůzu i po letech, která uplynula od

děsivých událostí.

Na upíra s plamenometem

V roce 1974 se začaly v Ivano-Frankivské oblasti objevovat mrtvoly s podivnými stopami kousnutí na krku. Místní se báli, že tato úmrtí mohou souviset s legendou o upírovi, jenž byl kdysi pohřben na zdejším hřbitově. Tehdejší sovětská vláda samozřejmě nepotřebovala žádné senzace, a tak striktně odmítla tento tmářský názor. Úředníci si stáli za svým, že se rozhodně nejedná o zásah vyšší moci a že hrob upíra na místním hřbitově s úmrtími rozhodně nesouvisí. Přesto ale hrob údajného upíra nařídili vypálit vojenským plamenometem. Ihned po tomto činu přestali lidé umírat na záhadná zranění.

Tragédie na židovském hřbitově

V období II. světové války se jeden ze židovských hřbitovů v Ivano-Frankivské oblasti stal svědkem masové vraždy několik tisíců lidí. V říjnu 1941 sem Němci přivezli na nákladních automobilech tisíce židů. Na hřbitově byla vykopána jáma o hloubce pěti metrů, lidé do ní byli nahnání a vzápětí postříleni z kulometu. Strašlivé popravy trvaly pět hodin, zavražděno zde bylo šest až deset tisíc nevinných lidí. Otisk této hrůzy má podobu neuvěřitelně silné negativní energie, která mnohým způsobuje bolesti hlavy či závratě až mdloby.

(svo)

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2337302
DnesDnes620
VčeraVčera814
Tento týdenTento týden3017
Tento měsícTento měsíc17459

Partnerské weby

apartman banner