0501léčebnáAkné je spíše nepříjemná záležitost než nemoc. Hlavním nebezpečím akné je vznik druhotné infekce, která může vést k vytvoření trvalých dolíčků a jizev. Akné vzniká, když se v mazových žlázkách a koříncích chloupků tvoří příliš mnoho mazu. K jeho

zvýšené tvorbě může vést hormonální nerovnováha v organismu dospívajících. Lidé většinou spojují akné s pubertou, ale může se vyskytnout v každém věku. Velkou roli výskytu akné hraje i dědičnost, lze předpokládat i jistou souvislost se špatnou činností ledvin. Kopřiva patří k léčivkám s nejširším využitím. Kopřivový čaj ovlivňuje látkovou výměnu, „čistí krev“ a pomáhá odstranit úporné akné, ale i ekzémy. Nejcennější je kopřiva čerstvá, ze které se vylisuje šťáva, ale alternativní náhradou je čaj ze sušené kopřivy, který pijeme dvakrát až třikrát denně. Kopřivový čaj se doporučuje užívat alespoň dvakrát ročně po dobu tří týdnů.

V kopřivě je ukryto mnoho léčebné síly, ale užívat by se měla s mírou. Kdy nám ještě pomůže? Třeba v boji proti únavě a snížené odolnosti těla. K celkovému posílení organismu je velmi účinná kopřivová kúra. Jde o kombinaci pitné kúry (4 dl čaje denně, po doušcích) a koupele nohou i rukou. Na jeden litr vody vezmeme dvě hrsti čerstvých nebo jednu hrst sušených listů kopřivy, připravíme odvar, který přecedíme a vlijeme do třílitrové lázně. Střídavě si dopřejeme jeden den koupel nohou, druhý den rukou, vždy po dobu patnácti minut.

(žuk)

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2277926
DnesDnes461
VčeraVčera576
Tento týdenTento týden2381
Tento měsícTento měsíc10175

Partnerské weby