Vlasy nám signalizují, v jakém stavu je náš organismus. Jejich hustota je geneticky dána a s přibývajícím věkem se snižuje množství vlasových cibulek. Za některými problémy s vlasy může být špatná skladba jídelníčku, nesprávný životn í styl. Co dělat s vlasy, když jsou:

Suché a nepoddajné
Jestliže jsou vlasy suché a nepoddajné, na vině může být nesprávná péče, jako je barvení, melíry, nevhodná vlasová kosmetika, ale také třeba problémy metabolické, se štítnou žlázou, což musí potvrdit odborný lékař. Je dobré do jídelníčku zařadit ryby, ořechy, semena, luštěniny, nenasycené mastné kyseliny - omega 3, zvýšit příjem vitaminů.

Roztřepené konečky
Neexistuje žádný přípravek, který by si okamžitě poradil s roztřepenými konečky vlasů. Tento problém může vyřešit pouze zásah odborníka - kadeřnice, který zvolí vhodný sestřih a tím vlasy zregeneruje. Speciální balzámy, kondicionéry, masky mohou opticky vlas zapouzdřit, učinit ho zdravějším, hladším, neboť vlas obalí. Pro zdravější vzhled vlasů platí však jediné - ostré nůžky v rukou odborníka.

Mastící se vlasy
Jestliže jsou vlasy už druhý den po umytí mastné, ztrácí na objemu, zaměřte se při výběru vlasové kosmetiky na jiný druh, jiného výrobce. Investujte do hypoalergenních výrobků, šamponů se silnějším čistícím účinkem, které nabízejí lékárny. Jednou z příčin mastných vlasů může být používání zbytečně velkého množství šamponu, kondicionéru a jiných pěstících vlasových prostředků, které kadeře neúměrně zatěžují. V tomto případě platí, že méně znamená více.

Nadměrné padání
Nadměrné vypadávání vlasů nepřichází samo sebou. Může být známkou poruchy štítné žlázy, diabetu, projevit se jako vedlejší účinek při podávání určitých léků, menopauzy či jiného onemocnění. Za úbytkem vlasů mnohdy bývá také stres, nervozita, deprese, velké vyčerpání, příčinu by měl odhalit lékař. Vitaminy skupiny B, minerály zinek, křemík a selen zlepšují růst vlasů, doporučují se preventivně proti vypadávání vlasů. Z bylinek bohatých na křemík jmenujme například přesličku rolní, truskavec, komonici lékařskou. Pozor na dietní kúry a jednostrannou stravu, které mohu stav vlasové pokožky zhoršit.
(pru)

DODATEK
Ozdravnou kúrou pro narušené vlasy mohou být bylinkové přelivy a zábaly například z kopřivy, rozmarýnu nebo lopuchového kořene.
 

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2336147
DnesDnes279
VčeraVčera800
Tento týdenTento týden1862
Tento měsícTento měsíc16304

Partnerské weby

apartman banner