Zatímco tvář můžeme na nějakou dobu „vyžehlit“, ruce jsou na tom hůř. Jejich předčasnému stárnutí zabráníme jen včasnou a důslednou péčí.  Na dlaních je pokožka silná a hodně vydrží, ale hřbety rukou jsou velmi choulostivé a podléhají procesu stárnutí rychleji než kterákoli jiná část těla. Ruce se nám vysušují, ale dochází také k ničení kolagenu. Dochází k  fotoagingu - ruce jsou scvrklé, objevují se na nich tma vé skvrny, prostě vypadají staře.
Na mytí jsou vhodná kvalitní mýdla, nejlépe taková, která obsahují šetrné dezinfekční přísady. Dvakrát do týdne je dobré použít peelingový přípravek, odstraňující odumřelé buňky. Existují také mýdla s mořskými trávami nebo jinými hrubšími částicemi, jež udělají tutéž službu.
Péči o ruce rozlišujeme na denní a noční. Na den jsou určeny krémy hydratační, jejichž hlavními účinnými látkami jsou glycerol, kyselina glykolová, urea, vitaminy A, E a pantenol. Důležitá je u nich snadná a rychlá vstřebatelnost. Správně bychom je měli používat po každém umytí, dvakrát třikrát za den je minimum. Noční krémy jsou hutnější, výživné, regenerují během spánku.

Dobré rady navíc
Nezapomínejte na masáž. Během dne stačí promnutí rukou, večer je promasírujeme od jednotlivých prstů přes hřbety a zápěstí až po loket.
Na půlhodinový zábal, nejlépe po koupeli v teplé vodě, použijeme aspoň jednou týdně silnější vrstvu krému nebo oleje, které necháme na rukou působit pod mikrotenovým sáčkem.
Občas si necháme udělat v kosmetickém salonu parafinový zábal, po kterém i velmi suchá a hrubá kůže zvláční a celkově ozdraví. Osvědčuje se i pro zmírnění bolestí při artritidě drobných kloubů.
Krémy a dalšími přípravky ošetřujeme rovněž i nehtová lůžka.
(vlab)
 

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2334107
DnesDnes674
VčeraVčera762
Tento týdenTento týden6114
Tento měsícTento měsíc14264

Partnerské weby

apartman banner