Pan Felix O. z Moravy by rád zjistil následující: „Slyšel jsem, že petrolej má léčivé vlastnosti. Na jaké neduhy je určen, za jakých okolností pomůže?“
Kartářka Marie Voznicová z Opavy nám potvrdila, že petrolej léčí choroby, které mají svůj původ v krvi. Dlužno však dodat, že nejde o běžný petrolej, který je v Česku k dostání. Musí být lékárenský, destilovaný zvláštním způs obem za určitých teplot a ten u nás neseženete (opatrnost je na místě, špatně upravený petrolej nejen že neléčí, může naopak uškodit). Paní Marie Voznicová má s touto netradiční metodou léčení osobní zkušenosti, používala ale a používá petrolejové homeopatikum, které si pro sebe a některé své klienty nechává dovážet ze zahraničí.

Léčba lékárenským petrolejem je jinak rozšířená hlavně mezi léčiteli v Anglii, Irsku, Německu, ve Francii a Švýcarsku. A opatrnost je na místě, špatně upravený neléčí, může naopak uškodit. Lékárenským petrolejem si prý vyléčila rakovinu žena tyrolského řezníka Paula Ganera. Bylo to v době, kdy už jí lékaři nedávali žádnou naději. Vzpomněla si, jak si mnohé nemoci léčili lidé v Bosně a Hercegovině. Pili lékárenský petrolej, potírali si jím tělo. Byl popsán rovněž případ paní Naglerové z Hondurasu, která v roce 1962 téměř umírala na rakovinu prsu. Její stav byl označen jako kritický, když ale začala pacientka brát třikrát denně nalačno kávovou lžičku petroleje, její stav se začal navzdory všem prognózám zlepšovat a po čtyřech týdnech jí údajně zmizely tři nádory.

Čtenářka Lenka z Ústí nad Labem nám vyprávěla, že jako malé dítě měla kožní potíže, na krku se jí šířil nepříjemný ekzém. Dětská lékařka doporučovala různé mastičky, vodičky, koupele a další opatření. Nic nepomáhalo, až po nějakém čase marného boje a trápení kdosi z přátel rodiny poradil lékárenský petrolej. Tehdy se ještě vyráběl a prodával na Slovensku. Dalo to dost práce, ale sehnali ho a pomohl. Paní Lenka má od té doby klid, ekzém se už nikdy neobjevil, ani v dospělosti.
MUDr. Richard Ischau na základě svých zkušeností říká, že petrolej může pomoci při rakovině, ochrnutí, otravě krve, potížích s prostatou a močovými cestami, při cukrovce a zvýšené hladině cholesterolu. Rovněž ale dodává, že ne každý organismus snáší lékárenský petrolej dobře, těm potom doporučuje dávky nižší - jednu až dvě kapky vmíchat do převařené vody, pít dvakrát nebo třikrát denně, dvě hodiny po přijetí stravy. Každý by měl léčbu konzultovat s odborníky. Kúra trvá v průměru měsíc, výjimečně až šest týdnů, pak je nutné lékárenský petrolej coby léčebný prostředek na čas vysadit.
(nam)
 

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2317698
DnesDnes352
VčeraVčera1226
Tento týdenTento týden2502
Tento měsícTento měsíc24624

Partnerské weby