Spokojení Češi. I když se říká, že jsme národ remcalů, průzkumy to vyvracejí. Se svým životem jsou spokojené dvě třetiny obyvatelstva. Přitom pozitivní vnímání českých občanů stoupá už čtvrtým rokem po sobě. Názor, že se

máme dobře, vzrůstá spolu se stupněm vzdělání, naopak se snižuje s rostoucím věkem.

Kdo nežárlí, nemiluje? Určitá dávka žárlivosti je pro lásku nevyhnutelná. Přehnaná žárlivost je však pro ni stejně nebezpečná jako její nedostatek. Podle psychologů má žárlivost dva charakteristické rysy. První je, že žárlivý člověk jen velmi zřídka zná předmět své žárlivosti. Domnívá se, že je žárlivý na tělo nebo na určité chování svého partnera, ale ve skutečnosti je žárlivý na jeho city. Druhým rysem je, že žárlivost je vždy spojena s pocitem méněcennosti a právě proto je tak mučivá.

Za čím se muži otáčejí? Myslíte si, že u mužů zabodujete hlubokým výstřihem, vysokými podpatky? Možná tomu nebudete věřit, ale silnější polovina lidstva nemůže odtrhnout oči hlavně od plných rtů. Hluboký dekolt je podle jednoho průzkumu až na druhém místě. Bez zajímavosti není ani fakt, že většina mužů ocení, pokud žena udělá při flirtování první krok.

Osamělost škodí. Víte, že lidé, kteří žijí sami, jsou častěji nemocní než zadaní? Jak dokládají mnohé výsledky studií, u samotářů a těch, kteří žijí sami, je riziko infarktu třikrát a rakoviny dvakrát vyšší. Je to dáno tím, že imunitní systém samotáře je oslabený, zatímco člověk žijící v harmonickém partnerském vztahu dokáže zmobilizovat všechny síly. Proč vyznívá statistika vůči samotářům tak pesimisticky? Je to způsobeno především nevyrovnanou a nepravidelnou stravou, větší spotřebou cigaret, cukru a také špatnou skladbou jídelníčku s nedostatkem vitaminů.

(pru)

Planety radí i varují

Předplaťte si nás

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

2041612
DnesDnes108
VčeraVčera710
Tento týdenTento týden5197
Tento měsícTento měsíc15965

Partnerské weby