Poví žena manželovi v případě jistého podezření, samozřejmě s ledovým klidem. Zato manžel se v takovém případě na ženu oboří: „Co blbneš, já že bych si něco začínal s buchtou, která dřepí v mém kanclu? Copak to mám

zapotřebí?“

Takové scény se odehrávaly ve dvou domácnostech. V jedné, když muž dostal nepodepsané psaníčko, že jeho žena to se svým kolegou táhne, a ve druhé, když žena dostala podobný dopis se sdělením, že její muž si to rozdává se svou podřízenou.

Měli jsme v divadle dvě pisatelky anonymů a hned se vědělo, od které autorky pocházejí. Jedna měla krásné písmo a jistý styl a zpívala ve sboru. Druhá byla členkou technického personálu a psala neúhledně, s chybami.

Ani já jsem neušel pozornosti jedné z nich. Manželka dostala anonym s pravopisnými chybami, že na divadelním zájezdu do západočeských lázní jsem se spustil s jistou baletkou. Údajně jsem s ní spal v Chebu, kde nocovala větší část souboru, zatímco sólisté s vedoucí přespávali ve Františkových Lázních. U mě na pokoji jsme až do rána hráli se dvěma kolegy mariáš. Mohl jsem se doma pochlubit kapsou plnou mincí, které už nejsou v oběhu.

První pisatelka skončila v malém divadle za západní hranicí a udělala kariéru jako poskytovatelka erotických služeb. Druhá u úklidové služby. Od té doby se v divadle žádný člověk tak mizerného charakteru nevyskytl…

Ale vraťme se do civilního, potažmo úředního, života. Je známo, že v něm probíhají občasné a většinou zbytečné reorganizace. Stalo se, že postarší vedoucí, který byl dosud spokojen se svou postarší asistentkou a srozuměn s klidným chodem dlouholetého manželství, byl náhle vyburcován z klidu, neboť asistentka byla přeřazena na méně odpovědné místo a k němu nastoupila roztomilá blondýnečka Zuzanka.

Na uvítanou mu nastavila tvář k políbení. S klienty jednala rázně, oddělení ožilo, vedoucí z ní byl takříkajíc na větvi. Došlo na tykání, polibek se opakoval, tentokrát na obě tváře a na ústa. Tam jejich rty opakovaně ulpěly. Jeho dlaň začala bloudit po jejích oblinách, které stály za to, aby se po nich bloudilo. Nakonec vklouzla pod pás a utkvěla… Kde asi utkvěla?

Zuzanka byla žena činu. „Tady ne a domů tě vzít nemůžu, žiju s matkou.“

Ale věděla, kde visí klíč od archivu v suterénu. Jejich časté návštěvy zde se ovšem neutajily. Manželka vytušila, že by se Zuzanka chtěla vdávat. Žena vždy pozná, když muž takříkajíc zanáší do cizího hnízda. „Rozvod mu nepovolím, dědkovi jednomu,“ rozhodla se. Útočila na něho nepříjemnými otázkami.

Nemusel ji však ujišťovat, že je to jen kolegyně. Byla reorganizace a on byl přeložen na méně zodpovědné místo. Vedoucí oddělení se stala Zuzanka. Byla přece mladá a perspektivní, vzdělaná a jako asistentka se osvědčila.

Tak ji ve zdůvodnění ohodnotil sám šéf úřadu. Měl šikovnou rybářskou chatičku u soukromého rybníka. Jenže v poslední době nosí domů málo úlovků. Prý ryby neberou...

Planety radí i varují

Předplaťte si nás

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

2073257
DnesDnes339
VčeraVčera1006
Tento týdenTento týden5705
Tento měsícTento měsíc20293

Partnerské weby