Přijde-li za vámi vaše žena s tím, že má v práci či ve vztahu s matkou nebo kamarádkou nějaký problém, co uděláte? Zkusím odhadnout. Pokud jste muž na vyšší úrovni a postřehnete, že kolem vás proplula nějaká

slova, která by si asi zasloužila vaši pozornost, zbystříte.

Chvíli posloucháte ženin emocemi naplněný popis situace, jejích pocitů, strachů atd., pak přijde váš čas. Probudí se ve vás hrdina, pradávný chrabrý rytíř. Nasadíte si brnění a jdete do boje, protože si jste na sto procent jistý, že ženě ten problém vyřešíte. Něco nefunguje, něco je špatně? Neboj, já to napravím, vyřeším, udělám. Jsem přece chlap!

Položíte několik zásadních otázek, shromáždíte potřebné množství informací k dané situaci, srovnáváte si je, zhodnotíte. A pak se vám mozek rozjede na plné obrátky, probíhá pečlivá hlasitá analýza všech kroků, které vaše žena může v dané situaci podniknout, aby ji perfektně vyřešila. Když vidíte, že žena zmlkne a konsternovaně na vás zírá, přidáte na intenzitě, chrlíte další a další nápady a jste na sebe extrémně pyšný, jak jste jí pomohl, jaké super rady jste jí dal, co vše úžasného vás napadlo. Překypujete hrdostí a v duchu se bušíte do hrudi, jak jste dobrý.

Teď vám, pánové, bohužel, seberu vítr z plachet.

Jak to vnímá žena? Sakra, ani mě nenechá domluvit, ještě jsem chtěla říct tohle a tohle a tohle. Ty jo, co ten mi tady radí, vždyť o tom přece vůbec nic neví? Co ho sakra opravňuje k tomu, rozebírat mou situaci zleva a zprava? Si o sobě myslí, že je vševědoucí, ne? Chytrák jeden. No jo, ředitel zeměkoule. Nevěří ve mě? Nevěří, že si s tím dokážu poradit sama? Já přece nejsem žádná chudinka! Co? Mám udělat tohle? No tak to tedy ani náhodou, protože… atd. atd.

-pokračování příště-

IRENA HOUDKOVÁ

www.houdkova-profikouc.cz

Planety radí i varují

Předplaťte si nás

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

2073035
DnesDnes117
VčeraVčera1006
Tento týdenTento týden5483
Tento měsícTento měsíc20071

Partnerské weby