Se slušností nejdál dojdeš. Někdy se zdá, že zdvořilost už není v módě. Podržet druhému dveře, telefonovat způsobem, abyste nikoho nerušili, skládat komplimenty, umět poděkovat, poprosit. I když více než devadesát

procent lidí si přeje, aby s nimi druzí zacházeli s respektem a úctou, realita je, bohužel, poněkud jiná. Možná to lze přisuzovat hektickému způsobu života, každý je až příliš zaměstnán svými starostmi, obavami, povinnostmi, neustále spěchá, chce toho každý den tolik stihnout. To však nemůže omlouvat mnohdy až buranské způsoby, hulvátství, neslušnost. Neměli bychom zapomínat na to, že dobré mravy činí život lepší, zdvořilost je nakažlivá a dokáže otevírat nejedny dveře.

Co ovlivní vůně těla. Čich sehrává v partnerském životě neuvěřitelnou roli. Vědecké studie potvrzují, že si potenciálního partnera vybíráme podle toho, do jaké míry nám voní. Tělesný pach se mění podle toho, co prožíváme a jak se cítíme. V této souvislosti je třeba zmínit závěry studie psychologů univerzity v Britské Kolumbii, která potvrzuje, že vůně milovaného člověka může zmírnit i úroveň stresu. Pokud rádi čicháte k tričku nebo svrškům svého partnera, nebo spíte na jeho polovině postele, když není přítomen, může vám to pomoci v situaci, kdy se necítíte nejlépe. Účastníci experimentu, kteří prožívali obtížné situace spojené s kariérou, profesí, nebo měli jiné problémy a nosili oblečení svého protějšku, se cítili méně vystresovaní.

(mav)

Planety radí i varují

Předplaťte si nás

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

2068160
DnesDnes608
VčeraVčera721
Tento týdenTento týden608
Tento měsícTento měsíc15196

Partnerské weby