Naprosto mechanicky, když se potkáme s přítelem nebo s dobrým známým. To podání ruky k tomu patří a naše ostražitost může spát. Něco jiného však je, když vám přítel představuje někoho, koho vidíte poprvé (nebo jste ve vyšším postavení a přijímáte nového zaměstnance),

a on vám při představování podává ruku jako leklou rybu.

Tehdy byste si měli říct: Tohle je člověk bez vůle a vlastního mínění a nic dobrého z něho nekouká, na něj pozor. A pozor byste si měli také zavelet, když vám ten nový známý při podání ruky drtí prsty. To je člověk, který by s vámi mával. Teprve když stisk ruky odpovídá intenzitou stisku tomu vašemu, je všechno v pořádku.

Samozřejmě, podáváme si ruce i se ženami (bývalými spolužačkami či spolupracovnicemi). Složíte poklonu (jsi pořád pěkná ženská), podání ruky se při tom koná jaksi mimochodem, důležité je, co si při tom myslíte (pořád to ještě táhneš s tím zadluženým agentem, je tak dobrej v posteli…). Zatímco ona si pomyslí: Stárneš hochu, je to znát na tvé chůzi, a kdepak máš svou kdysi bujnou kštici? Zatímco vy jí tvrdíte, že by pořád ještě stála za hřích.

Ani tady se podání ruky na rozloučenou nestane věcí nadbytečnou. Stačí podržet její dlaň v té své o něco déle, než je obvyklé, abyste vyslali signál: Tebe bych rád dostal do polohy horizontální. Zkušená žena však dobře ví, že mužský v jistém věku, pokud je v kondici, by rád dostal do této polohy kdejakou ženskou. Ale proč ne, řeknete si nakonec. A je z toho schůzka v kavárně. A může z toho být dokonce pěkný malér.

Vyšší forma vzájemného dotyku je podávání srdce. Prozíravá žena se však napřed přesvědčí, zdali ten, kdo ji požádá, aby mu věnovala své srdce, není kardiochirurg.

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 25 let

Fotografie 0016

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

 

 

2216887
DnesDnes199
VčeraVčera541
Tento týdenTento týden1284
Tento měsícTento měsíc9412

Partnerské weby