Ovlivňuje nás negativní a pozitivní energie? Jak zjistit, co je pro nás dobré a co ne, co je negativní a co pozitivní? Zde jsou možné odpovědi.

Dobré nebo špatné?

Potkáte úplně cizího člověka

a víte, že vám naprosto „sedí“, nebo naopak absolutně ne. Přijdete na místo, kde se necítíte dobře, nebo byste nejraději už nikdy nikam neodcházeli. Slyšíte poprvé písničku, která vám nic neříká, dokonce vás znechutí, nebo se hned zamilujete do hudby či textu. Jak je to možné?

Jsme v područí prostoru, který nás obklopuje a je také energeticky nabitý. Stejně „nabití“ jsme ale i my. Máme energetický obal, ve kterém je spousta informací. Mají ho nakonec všechny živé bytosti, ale i kameny, stromy, prostě vše, co je kolem nás. A také něco konkrétního vyzařují.

Na základě toho jednáme, hovoříme, používáme slova a gesta, kterými všechno umocňujeme, dodáváme našemu jednání sílu. Pak přitahujeme nebo odpuzujeme vše kolem nás.

Existuje láska na první pohled?

Nejspíše ano. Potkáte člověka, se kterým „souzníte“, je na stejné vlnové délce, jak se říká. Voní vám, je příjemný, jeho energetický obal je skoro shodný s tím vaším. Skvěle doplňuje mezery, které v obalu máte, a vy zase doplňujete ty jeho. Splynete v jedno. Tento člověk „umocní“ vaši energii a doslova vás pozvedne. Cítíte se v jeho přítomnosti skvěle.

Není to tak ale jen s lidmi. „Řekla jsem si, že je na čase pořídit si pejska. Chtěla jsem malého, vzhledem k rozměrům bytu. Jsem docela aktivní, takže by měl být aktivní i čtyřnohý kamarád. Vyrazila jsem do útulku. Nejednalo se o zážitek zrovna příjemný. Nacházela se tu spousta různých pejsků, kteří tolik chtěli domov. Bylo mi z toho smutno. Jenže pak jsem přišla ke kotci, kde seděl a vrtěl ocáskem středně velký pes. Všem bych přála vidět ty oči! I já jsem se na něj dívala stejně. On věděl, že patří ke mně a naopak. Doslova jsem se zamilovala a přitom vůbec nesplňoval kritéria, která jsem si nastavila. Byl větší, sice velmi komunikativní, ale díky nemocným kloubům ne moc akční. Jenže, byl to moment, kdy jsme oba navzájem věděli, že patříme k sobě,“ popisuje svůj příběh Romana. Plány vzaly za své a jen proto, že Romana našla spřízněnou a stejně energeticky naladěnou duši.

Vybírají si nás i věci?

Přijdete do obchodu a chcete si koupit boty, kabát, šaty. Pečlivě vybíráte. Nejprve vás osloví vzhled a pak následuje „sladění“ s danou věcí, musíte si ji vyzkoušet. Znáte dobře svoji velikost, proto sáhnete po kouscích, které splňují nějaké dané podmínky.

V kabince ale nastává okamžik, kdy přesně víte, že tohle zásadně ne, protože se necítíte dobře, nebo se naopak ocitnete v něčem, co s vámi doslova splývá.

S botami je to stejné. Přestože jdete po jasně dané velikosti a vzhledu, je obuv, která vás tlačí nebo se vyzouvá, a pak ta, kterou můžete mít na noze klidně celý den, protože s nohou naprosto souzní.

„Potřeboval jsem nový vůz, starý vypověděl službu a bez něj bych se nemohl dopravovat do práce. Vzal jsem s sebou tehdy i manželku,“ vypráví Jan. „Projeli jsme dva bazary a právě se nacházeli ve třetím. Našli jsme sice auta, která splňovala naše požadavky, ale ani jedno nás zatím nějak neoslovilo. Procházeli jsme mezi auty, když se manželka u jednoho zastavila. Nemohla odtrhnout zrak, nemohla odejít. Problém byl, že vůz stál o něco více, než jsme plánovali vydat. Žasla nad ním a já najednou zjistil, že ho chci vlastně také. Dopadlo to tak, že auto máme doma a věrně nám slouží už několik let,“ dodává Jan.

Zásah vyšší moci

Pravdou je, že energie jdou někdy ještě dál. Často mimo naše chápání. Čítankovými příklady v tomto směru jsou věci, které buď ubližují, nebo naopak pomáhají.

Příběh s vozem Jana je jasným příkladem, že si nás věci najdou, protože s námi souzní. Jenže někdo by řekl, že se jedná o naprostou náhodu, navíc snadno vysvětlitelnou.

Haně se ale stalo něco, co už tak snadno vysvětlit nejde. Promluvil k ní strom, a to doslova! „Mám svůj oblíbený strom, ke kterému chodím. Dodává mi energii, je mi z nějakého důvodu milý, mám ho ráda. Sedávám pod ním nebo jen tak postojím, objímám ho, mluvím s ním. Vždy cítím tu sílu, kterou od něj dostanu. Domů chodím jako jiný člověk. Při jedné procházce jsem si všimla, že se blíží déšť, možná i bouře. Přidala jsem do kroku, že svoji procházku trochu uspíším. Začalo slabě poprchávat a pak se najednou spustil prudký déšť. Už nebyla možnost utéct. Schovala jsem se tedy pod svůj strom a přitiskla se k němu. Najednou mě zasáhla jakoby elektrická rána, projela mi celým tělem. Odskočila jsem a zírala, co to mohlo být. Déšť byl stále dost silný. Znovu jsem se tedy přitiskla ke stromu a chtěla tu přečkat nejhorší liják. A znovu rána, tentokrát silnější. Nechápavě jsem sjela pohledem po kmeni až po korunu. Co mi to dělá? Rozhodnutím tehdy bylo běžet domů i v tom lijáku. Když jsem byla o několik metrů dál, ozvala se děsivá rána. V chodidlech jsem cítila mrazení, zem se otřásla. Po mém stromu sjel blesk a kus odloupl. Na zemi ležela silná hořící větev. Strom mě odehnal a zachránil mi život!“

Nejen, že strom k Haně promluvil, ale zároveň dopředu věděl o hrozícím nebezpečí. Nebo opět jen shoda podivných náhod?

V područí geniálního uskupení

Co je vlastně v nás, kolem nás, co všechno nás ovlivňuje a jakým způsobem, je stále otázkou. Dokážeme pár věcí jasně vysvětlit, ale většinu z toho, jak v celém tom uskupení fungujeme, určitě ne. Je stále nad naše chápání, jak se orientovat v prostoru a vybrat cestičky, které nám mohou usnadnit život. Je prostě něco, co nemáme šanci ovlivnit a dost možná nemáme možnost ovlivnit vůbec nic. Jen tak jdeme světem, který nás vede a stále říká: Tady pozor! Tohle je lepší!

Naďa Kučerová

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2733632
DnesDnes87
VčeraVčera560
Tento týdenTento týden1782
Tento měsícTento měsíc2240

Partnerské weby

apartman banner