Možná potkáte v parku pána vyššího středního věku, ale seriózního vzhledu, jak s vyhaslou dýmkou v zubech kráčí zadumán. Na šňůrce vede pejska neznámé rasy, nápadná je pouze podobnost s pánem. Pejsek se obejde bez dýmky, kráčí

rovněž zadumaně.

To nejsem já, dýmku kouřím doma a za jistých okolností snáším výčitky, že mám smradlavý celý byt. Pejska tedy nemám, jsem kočičí člověk. Jedna z mých prvních, běloučká Ťapka, tak dlouho žadonila, abych ji vzal s sebou ven, až jsem jí zhotovil vodítko. Kráčela se mnou po ulici upjatá a do parku jsme nedošli. Doma jsem ji musel udobřit svitkem toaletního papíru, což je největší potěšení, jaké můžete kočce nabídnout. Omotá vám všechny nohy u nábytku.

Ten jistý pán usedne na lavičku, pejsek vedle něho, já neusedám, chodím pořád a myslím. Zejména v případě, když jsem něco napsal a něco se mi na tom nezdá. Může to být slovosled věty, jindy pouhý jeden výraz. Když na to přijdu, pospíchám domů, abych to nezapomněl.

O čem jiném dumá pán na lavičce než o svém vdoveckém osudu a osamělém životě? Sleduje pohledem ženy, které kolem něho vodí na procházku pejsky a říká si, tahle je moc mladá, tahle by byla akorát. Co si myslí pejsek o vyprovázených psích dámách, mi bohužel není známo, ale patrně má myšlenky podobné. Fenka na vodítku je držena zkrátka, zato z ovdovělé paničky, která se pořád ještě cítí být k světu, se stane lovkyně. Ovšemže co nejzdvořileji požádá, zdali si smí přisednout. Může pán odolat jejímu úsměvu, když ani odolat nechce? Nepostřehne ani, že kdesi bliká varující červené světlo.

Nejnebezpečnější jsou ty, které vás znají a vědí i s kým se navštěvujete. Taková madam bývá udržovaná a dělá všechno proto, abyste si toho všiml - a podlehl. Prošvihne se to, a to ona chce, jde jí o to, abyste byl odmrštěn svou přítelkyní a získala vás ona. Je jediný způsob, jak se z takového vztahu vyvléct - podat hned napoprvé tak žalostný milostný výkon, že vámi svůdkyně pohrdne.

Druhou kategorii dam poznáte podle toho, jak se hned na začátku zajímají, jestli máte auto a chatu a jaký berete důchod… Udělejte ze sebe zadluženého chudáka, kterého vydírají potomci - a máte pokoj.

Třetí sorta je nejrafinovanější. Pozve vás k sobě na lahvinku, z jedné jsou dvě prokládané Becherovkou, vy se namažete, slíbíte jí, co bude chtít, a jste ztraceni.

Do nejvyšší třídy patří jistý, téměř již vyhynulý druh přítelkyň. Nejenže vás navštíví s taškou jídla, ale chopí se smetáku a kbelíku vody a uklidí váš byt. Dělá to jen kvůli vám, protože jí na vás záleží. Líbejte jí ruce.

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2733662
DnesDnes117
VčeraVčera560
Tento týdenTento týden1812
Tento měsícTento měsíc2270

Partnerské weby

apartman banner