Hádky vyvolávají častěji muži. Podle nedávných výzkumů se hádáme čím dál víc. S příliš hlučným chováním sousedů má zkušenost až dvaasedmdesát procent lidí. Domácí slovní potyčky jako nepříjemný rušivý

faktor vnímá zhruba čtvrtina oslovených respondentů. O něco mírnější jsou lidé pokud jde o kritiku chovatelů domácích mazlíčků nebo hluk způsobený dětským pláčem. Není bez zajímavosti, že dvě třetiny všech hádek vyvolávají muži. Jak vyplývá ze statistických údajů, nejčastěji se hádají lidé středního věku mezi 46 a 55 lety.

Mlčení jako citové vydírání? Tichá domácnost. Každý s ní má nějaké zkušenosti. Je to obvyklý způsob, jak dát najevo nesouhlas, projev uraženosti. Váznoucí komunikace mezi partnery ale nemůže přinášet nic dobrého. Podle psychologů je lépe, jak se říká, vyložit karty na stůl, nic nezametat pod koberec. Na každý problém se najde při dobré vůli schůdné řešení. Jak vyplývá z jedné studie, mlčení používáme často jako nástroj citového vydírání, trestáme tím své partnery. V tomto směru muži vedou nad něžným pohlavím. Ovšem pozor, tam kde chybí komunikace, schází i stabilita vztahu. Mlčení je hrobem pro manželství, partnerské soužití. Podle sociologického průzkumu by více než polovina párů v případě, že by se mohla znovu rozhodnout, vydala po svém boku na životní cestu s jiným partnerem.

Kouzlo osobnosti. Závidíte lidem, kteří mají osobité charisma, jsou atraktivní, neuvěřitelně sympatičtí? I vy můžete být člověkem, který k sobě zaslouženě poutá pozornost, cítí se dobře ve svém těle, bude pro okolí zajímavý. V čem spočívá kouzlo osobnosti? Jako sympatický pohodář budete vnímáni, jestliže se postaráte o dobrou náladu, aktivní přístup ke všemu, co vás potká a obklopuje. Samozřejmě, že nemůžete mít každý den úsměv od ucha k uchu, neustále spoustu energie, dobrou náladu. Jen to chce mít svou mrzutost, podrážděnost, pesimismus pod kontrolou, trpělivě pracovat na změně. Pokud máte koníčky a zájmy, dokážete o nich poutavě mluvit, stále se zajímáte o něco nového, vzděláváte se, učíte se, pak se budou lidé ve vaší blízkosti určitě rádi zdržovat. S vámi nikdy nepocítí nudu. Důležité je také věřit si, což vyjadřuje váš vzhled, oblečení, příjemný zevnějšek. Co může být o zdravém sebevědomí větším důkazem než také vzpřímený postoj, vstřícný úsměv a laskavé chování?

(mav)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2733631
DnesDnes86
VčeraVčera560
Tento týdenTento týden1781
Tento měsícTento měsíc2239

Partnerské weby

apartman banner