Pro diagnostické účely, které mají za úkol zjistit, zda v těle nedošlo ke škodlivé nerovnováze minerálů, se dělají laboratorní testy kadeří vlasů odebíraných obvykle ze zátylku, kde rostou nejrychleji. Vlasy totiž tvoří bílkovinu zvanou keratin, která obsahuje

značné množství síry. Podle názorů terapeutů síra všeobecně přitahuje škodlivé i prospěšné minerály, které pak udržuje ve vlasech.

Jedovaté minerální látky, jako třeba hliník, olovo, arzenik a rtuť mohou při nadměrném množství způsobovat poruchy chování a někdy dokonce vést až k násilným činům. Nerovnováha minerálů může navíc způsobit různá onemocnění, jako třeba alergii, depresi, hyperaktivitu, zažívací obtíže, depresi nebo chronickou únavu.

Vlasoví analytici upozorňují, že dnes již mohou stanovit nedostatek nebo přebytek minerálů tím, že vzorek vlasů vloží na 36 hodin do chemického roztoku a výsledky pak vyhodnocují poměrně složitou elektronickou metodou zvanou atomová absorbční spektroskopie. Tak se dají spolehlivě odhalit a určit škodlivé minerály, které mohly do těla proniknout třeba z barviva na vlasy, ondulačních krémů, šamponů i sprejů. Další potenciální příčinou minerální nerovnováhy bývá znečištěné ovzduší, nevhodná jídla nebo nápoje, ale zrovna tak i vstřebávání škodlivých minerálů z hliníkových kuchyňských potřeb.

Lékaři a někteří odborníci na vlasy jsou ke spolehlivosti vlasové analýzy stále skeptičtí, neboť nepovažují její údaje za směrodatné. Přesto však mnozí lékaři používají tyto testy přinejmenším jako vodítko a doporučují podle toho dietu i prostředí pro práci a odpočinek. To vše totiž může mít nemalý vliv na rovnováhu základních minerálů.         

(vel)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2698767
DnesDnes95
VčeraVčera704
Tento týdenTento týden2285
Tento měsícTento měsíc13601

Partnerské weby

apartman banner