Čtenářku Kláru z Brněnska zajímá: „Pořídila jsem si  magnetický náramek, ale teď nevím, na které ruce ho nosit. Je to jedno a nebo k tomu existují nějaká pravidla?“

Magnetické náramky jsou velmi oblíbené. Co pro naše zdraví znamenají a jak

by se měly aplikovat?

Je třeba vědět, že někomu může nošení magnetického náramku pomoci, ale jinému i ublížit. Zda náramek koupit či nekoupit, nosit či nenosit, můžete posoudit sami. Vezměte náramek do ruky a přiložte si ho na solar plexus. Pak položte mentální otázku: „Je pro mne náramek vhodný?“ Pokud se začne vaše tělo mírně předklánět, odpověď zní ano. Pokud vás to bude ale  mírně zaklánět, znamená to ne. Otázky můžete dále rozvíjet a doplňovat, například: „Pomůže mi zdravotně?“ apod.

Když si náramek koupíte, pak je vhodné ptát se dál: „Mám ho nosit na pravé ruce?“ Pokud se tělo lehce zaklání, tak se zeptejte, zda ho máte nosit na levé ruce. Poslední otázka by se měla týkat toho, jak dlouho náramek nosit. Například: „Mám ho nosit více než pět dní?“ Přesný počet dní se postupně dalšími dotazydoladí.

Na trhu jsou náramky se dvěma až dvanácti magnety. Magnety jsou poskládány střídavě opačnými póly. To znamená jednou je to severním pólem na tělo a následný magnet zase jižním pólem na tělo a tak postupně dokola. Je to proto, že severní a jižní pól ovlivňují organismus každý jinak. Jižním pólem organismus tonizujeme a severní pól působí sedativně. Jinými slovy - severní pól tlumí bolesti a jižní pól upravuje funkci. Jižní pól můžeme zjistit pomocí kompasu, přitahuje severní pól magnetky. Magnety u magnetických náramků nemohou být příliš silné (celkově by měly mít do 5 000 gauss), tedy jejich siločáry nepronikají příliš hluboko do těla. Proto je léčení úspěšné zejména při povrchových a podpovrchových problémech. Samozřejmě, že ovlivňují i krevní oběh a elektrochemické procesy v našem těle.

Náramek lze nosit na ruce ve dne i v noci, ale po dobu určených dnů. Doporučit ho lze pro snížení krevního tlaku, snížení dráždivosti, proti únavě, bolestem hlavy, bolestem kloubů, svalů, podporuje také hojení ran atd. Účinek magnetického náramku je pro každého z nás zcela individuální a chce to vyzkoušet jak mentálními dotazy, tak aplikací. Magnetickým náramkům by se však měly vyhnout osoby s kardiostimulátorem a kovovými implantáty.

Ing. Josef Schrötter

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2698771
DnesDnes99
VčeraVčera704
Tento týdenTento týden2289
Tento měsícTento měsíc13605

Partnerské weby

apartman banner