Zvýšená potřeba navštěvovat toaletu, ale také tupé bolesti v podbřišku, nepříjemné pálení mohou signalizovat problémy s močovými cestami. Postihují mnohem častěji ženy než muže, což je dáno anatomií a fungováním ženských močových a pohlavních

orgánů. Zánět močového měchýře může mít rozličný důvod. V letním období jsou často na vině mokré plavky, které si ženy na sobě po osvěžení ve vodě nechávají, sezení na studené zemi, pohlavní styk nebo bakterie Escherichia coli. Tento druh parazitů žije v trávicí soustavě a na kůži v okolí konečníku, odkud proniká do močového měchýře.

Jak problémům s močovým měchýřem předcházet? Důležité je dodržovat veškeré hygienické zásady spojené s toaletou a sprchováním. Utírat se po použití toalety vždy zepředu dozadu a tím zabránit zavedení bakterie E. coli ze střev do močové trubice. V prevenci je zásadní upřednostňovat bavlněné spodní prádlo před umělými, neprodyšnými, materiály. Nedoporučuje se používat vaginální deodoranty ani parfémovaná mýdla, stejně nevhodné jsou příliš časté výplachy pochvy, neboť se tím může narušit přirozená obranyschopnost. Zcela zásadní je dodržovat dostatečný pitný režim, čímž se docílí vyplavování bakterií z močového měchýře.

Když začne močový měchýř trápit, co radí alternativní medicína? Nepříjemný problém může zmírňovat popíjení kopřivového čaje několikrát denně. Z dalších bylinek lze doporučit čajovou směs z řepíku lékařského, kopřivy a šípku ve stejném poměru. Potřebné vylučování moči podpoří také zelený čaj. Podobně jako antibiotika, která likvidují bakterie, mohou působit brusinky, za vyzkoušení stojí užívat brusinkovou šťávu. Pamatujte to, že jedině močením lze z těla vyplavit nežádoucí bakterie, proto je důležitý dostatečný příjem tekutin.

(pru)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2609752
DnesDnes436
VčeraVčera689
Tento týdenTento týden4704
Tento měsícTento měsíc17722

Partnerské weby

apartman banner