Svatovítská katedrála je gotickým unikátem, leží na mimořádně silném energetickém bodě. Celá staletí ji hlídala tajemná kostra a nikdo neví, komu patřila.
Píše se rok 1928, na třetím nádvoří Pražského hradu je nalezen podivný hrob z druhé poloviny 10. století. Archeologové v něm nacházejí kostru muže s bohatou výbavou, zřejmě válečníka. Při sobě má sekeru, meč, dýku, nůž a zásobu potravin. Po provedených průzkumech se zjistilo, že ostatky nepatří žádnému z Přemyslovců, jejich centrum státní moci se v uvedeném století nacházelo právě v rozkvětu. Kdo byl oním tajem ným strážcem posvátného pahorku? Jistě to musel být někdo velmi významný, někdo, jehož posmrtná přítomnost byla na místě kdysi posvátného pohanského pahorku Žiži velmi důležitá! A proč slovinský architekt Plečnik (pozván prezidentem Masarykem) umístil svůj moderní „menhir“ na stejné místo?

Svatovítská katedrála, gotická „mluvící kniha“, je (stejně jako její evropské kolegyně) postavena na místě, v němž se stýkají kosmické telurické proudy s magnetickými proudy zemskými. Pohanský pahorek Žiži byla skála, která vystupovala nad okolní terén a od dávných dob (ještě před příchodem Slovanů) sloužila jako božiště. Mýtická kněžka Libuše tu měla pronášet své nejvýznamnější věštby.

Katedrála symbolizuje vesmír, duši, očistu, astrální světy, božství a nekonečno. Dodnes zůstává záhadou, jak se gotika nečekaně a rozmáchle vynořila nad Evropou. Její misionáři, řád cisterciáků, a poté i civilní stavební hutě znají zázračné a moderní know – how, ale odkud? Přinesli toto tajemství templáři? Každá katedrála je důležitým tvarovým zářičem, věřící uvnitř jsou účastníky mystického rituálu. Proto je nutné jich v interiéru nashromáždit co nejvíc (proto ona velkolepost staveb), aby evokovaná pozitivní energie byla co nejsilnější. Důsledkem jsou blahodárné stavy, zázraky a podivné události (i náš sv. Vít jich eviduje celou řadu, zachyceny například v pražských pověstech).

Záhadný pohřbený válečník zřejmě střežil posvátné pohanské místo a později nechtěně i křesťanské. Nebo nestřežil? Jak známo, katedrála byla dokončena až ve dvacátém století a znovu byla vysvěcena v roce 1929, do té doby se potýkala s velkými problémy. Škodil mrtvý strážce záměrům nového náboženství, které vytlačilo jeho víru v živly a přírodní božstva a nahradil ji jediným univerzálním Bohem? A nebyl tu právě z podobných důvodů hrob (jistě „pojištěný“ magickou ochrannou) instalován? Logicky by pak esoterik Plečnik citlivé místo „zazdil“ novým obeliskem a zbytky škodlivé energie odvedl vzhůru. Katedrála mohla být zdárně dokončena. A také byla!
(sun)
 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2767829
DnesDnes143
VčeraVčera975
Tento týdenTento týden1118
Tento měsícTento měsíc15512

Partnerské weby

apartman banner

Zdraviapuvab