Je to již bezmála padesát let, co na obrazovkách televize zazářila Popelka, kterou ztvárnila tehdy sedmnáctiletá Eva Hrušková. Její písnička „Přestalo se slunce smát“ se navěky vryla do paměti diváků, kteří v té době vyrůstali. S partnerem Jiřím Štědroněm tvořili

krásný pár. Nadaná herečka si pak za svoji životní dráhu zvolila loutkoherectví, na DAMU vystudovala katedru loutkářství a vyučovaly ji zde takové osobnosti, jako byl Matěj Kopecký, Jan Pilař nebo Josef Pehr. Jako druhý obor si zvolila scénáristiku. V televizi a filmu jsme ji mohli vidět v několika pohádkách – Panenka z vltavské tůně, Jak se peče štěstí, Strom pohádek, Sněhurčino polepšení a v dalších. Také zpívala role princezen, kterým se zpěv příliš nedařil.

Eva Hrušková se však především věnovala a dodnes věnuje divadelní práci pro nejmenší diváky. V současnosti dává svůj čas a energii zájezdovému divadlu pro děti. Se svým manželem Janem Přeučilem přinášejí radost dětem po cele České republice. V současnosti mají na repertoáru také Pověsti české aneb pohádky pod Řípem. S touto hrou objíždějí divadla a kinosály, ale také třeba mateřské školky po celé republice. Představení si získalo srdce malých, ale i velkých diváků.

(r)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

3112934
DnesDnes292
VčeraVčera823
Tento týdenTento týden3755
Tento měsícTento měsíc7280

Partnerské weby

apartman banner

Zdraviapuvab