Co může být příjemnějšího než voňavá koupel po celodenní práci, běhání po nákupech, bláznivé honičce v domácnosti? Teplá lázeň pomůže odbourat stres, přinese báječný odpočinek, uvolní ztuhlé svaly, povzbudí duši, blahodárně působí na pokožku celého těla. Proměňte svou koupelnu ve skvělou oázu. Co udělat pro to, abyste se ve vaně cítila opravdu božsky?
+ I v koupelně dbejte na pořádek. Odstraňte z ní věci, které vás stresují, nepatří sem, zbavte se nepořádku, špinavého prádla, prošlých kosmetických přípravků. To všechno v sobě nese negativní energii, která spíš psychice uškodí.
+ Báječné chvíle v navoněné pěně může umocnit oblíbená hudba. Záleží na vás, jaký žánr zvolíte, ale neměla by být příliš hlasitá.
+ Ideální je dopřát si trochu přítmí, zapálit několik svíček. Pokud sáhnete po vonných svíčkách, je dobré volit stejné aroma jako má pěna do koupele. Použití různých vůní by mohlo vyvolat bolest hlavy.
+ Než se ponoříte do horké lázně, je žádoucí tělo důkladně osprchovat, zbavit ho nečistoty. Pokožka tak snadno přijme účinné látky z nejrůznějších koupelových přísad, z bylinek.
+ Teplota vody by měla být jen o několik stupňů vyšší, než je tělesná teplota. Rozhodně by neměla přesáhnout 38 ° C, neboť příliš horká vysušuje pokožku, také by mohlo dojít k přehřátí organismu.
+ Ponořte se do vody, dýchejte uvolněně, vnímejte příjemnou vůni a koupel samotnou, zapomeňte na každodenní starosti.
+ Účinnou alternativou voňavé pěny mohou být některé bylinky. Po náročném dni postaví na nohy koupel z mořské soli. Pokožce dodá důležité minerální látky, jako jsou draslík, jód, magnézium nebo sodík. Výbornou bylinkou před spaním je levandule. Stačí hrst voňavých bylinek spařit v litru vody a nechat asi dvacet minut vyluhovat. Potom přecedíte a vlijete do vanové lázně. Na revmatické obtíže, nejrůznější svalové bolesti, k celkovému uvolnění přispěje heřmánková lázeň. Hrst sušeného heřmánku přelijete litrem vařící vody a necháte asi dvacet minut vyluhovat. Pak přecedíte a nálev přidáte do horké vody.
+ Pocit pohody lze ve vaně znásobit i pitím bylinkového čaje. Může být připravený z heřmánku, meduňky, máty, lipového květu, levandule. Vychutnejte si jeho vůni, která stejně jako lázeň bude přímo hojivě působit na nervový systém.
(es)
DODATEK
Nejlepší dobou ke koupeli je večer a pobyt ve vaně by neměl přesáhnout dvacet minut. Výsledkem je svalové i psychické uvolnění a lepší vylučování toxinů z těla.

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2733638
DnesDnes93
VčeraVčera560
Tento týdenTento týden1788
Tento měsícTento měsíc2246

Partnerské weby

apartman banner