Odumřelou a zrohovatělou kůži v menších oblastech vystavených tlaku a tření, často následkemnevhodné obuvi, nazýváme kuří oko. Na rozdíl od mozolů se však obvykle nachází na vystupujících kostech, zejména na kloubech.

Kuří oka se více objevují u žen, především kvůli

nošení nepohodlných vysokých bot, obzvláště s úzkou špičkou, která znatelně stlačuje malíček a palec. Pokud se u vás kuří oko objeví, poznáte ho jednoduše – je to zrohovatělá žlutošedá kůže, přičemž bolest způsobuje zanořený čep pod povrch, který tlačí na kost. Poradí si s ním zkušený pedikér, medicína nabízí řešení laserem, ale u obou způsobů nepočítejte z bezbolestným odstraněním.
Pokud chcete vzniku kuřích ok zabránit, je nutné nosit vhodnou obuv, pomoci mohou ortopedické nebo gelové vložky. Zabírá i pravidelné obrušování zrohovatělé kůže pemzou.

Dobré rady našich prababiček

- Namočte plátek cibule na několik hodin do octa, večer ho přilepte na kuří oko a nechte do rána působit. Ráno nohu omyjte v horké vodě. Tento postup opakujte tak dlouho, než se jádro kuřího oka oddělí od ztvrdlé kůže.

- Máčejte nohu v teplé vodě nebo v kyselině salicylové do té doby, než kůže na kuřím oku zbělá. Poté odumřelou kůži lehce odstraňte žiletkou nebo břitvou a na ošetřené místo dejte větší náplast. Po čtyřech dnech náplast odkryjte a postup opakujte do vyléčení.

- Jasmínový květ rozemelte na kaši, poté ho natřete na kuří oko a zalepte leukoplastí, kterou po pěti dnech vyměňte. Tento postup opakujte do vyléčení (přibližně tři až pětkrát).

- Mezi bezbolestná řešení patří masáž kuřího oka. Pravidelné jemné hnětení může přispět k vyléčení útvaru.

- K potření postiženého místa lze využít citronovou šťávu a stroužek česneku, a pak ošetřit.

(luv)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2476975
DnesDnes166
VčeraVčera749
Tento týdenTento týden3316
Tento měsícTento měsíc8605

Partnerské weby

apartman banner