Myslíte si, že hlavním smyslem našich životů jsou hypotéka, televize, shoping nebo noční směny? Já jsem přesvědčena, že ne. Zdá se, že jsme sem, myslím tím na Zemi, všichni přišli z jiného důvodu. A to pro zkušenosti duše, prožitky, které tam

nahoře, odkud jsme a kam zase jednou odejdeme, ve stavu jednoty prožít zkrátka nemůžeme.

Každý si bereme do pomyslného batůžku pro výsadek (život na Zemi) nějaké nástroje, základní výbavu. Jsou to talent, schopnosti, kterými se jeden od druhého lišíme. Cílem tak není být jako ti před námi nebo kolem nás, ale být sám sebou, tedy naprosto jedinečný, výjimečný ve své přirozenosti.

A zde bych se ráda zastavila u výsledků měření aury - energetické diagnostiky, které se deset let věnuji. Jde o fenomén třetí čakry, tedy energetického centra v oblasti břicha. Lidé, kteří mají v této čakře málo proudící energie (což právě odráží jejich strach nebo blok, aby byli sami sebou, projevili se), často žijí podle obecně uznávaných pravd, snaží se žít SPRÁVNĚ. Nezřídka vyhledávají náboženské nebo filozofické směry, které jim připadají správné, těmi se řídí. Je to v podstatě jejich ochrana, aby neudělali chybu. Ale co je vlastně ta CHYBA? Že nejednají podle představ druhých a že nenaplňují představy společnosti, církve, rodiny?

Ale nikdo z nás se pro naplňování představ druhých nenarodil!

Sama jsem v té iluzi či bludu, chcete-li, žila mnoho let, byla jsem „hodná holka“.  Jenže pak jsem došla k závěru, že „na hodný holky sere pták“. Snaha zavděčovat se, plnit, naplňovat představy druhých, naciťovat, co mohu v danou chvíli udělat nebo říci a co ne, aby to bylo správně…

Jistě, základní řády a pravidla, která stanovují rodiče a společnost, ctím. Ale, kdo jsem já a co mám dělat, vím pouze já sama. Nemusím se ptát a hledat na to odpověď někde kolem. CHYBA neexistuje, jde tu jenom o zkušenost. S tímto poznáním se dostavila obrovská úleva.

V souvislosti s tématem chci zmínit i fenomén Jaroslava Duška. Někteří lidé ho zbožňují a obdivují, jiné ho nemusejí. Domnívám se, že on je velkou inspirací jedinečnosti. Trošku se známe i osobně, dobře vím, že se nikdy nesnaží nikomu zavděčit, nehraje žádné role a nepoužívá masky. Je to vidět i v jeho práci - na divadle. Zdá se být až nehercem, improvizuje. A i když ztvárňuje určitou postavu, pořád je v ní sám sebou, tak jako i v osobním životě.

Myslím si, že se na Jaroslava chodí dívat tolik lidí, protože je pro ně inspirací k originalitě, spontánnosti. Nejde však o to být jako Dušek, ale jako Jaroslav si rovněž dovolit žít sám sebe v naprosté přirozenosti, neopouštět se a nezradit, držet se svých pravd. Ty je potřeba hledat a nacházet v sobě, ne v knihách a skupinách, pouze V SOBĚ. Pak z vlastních zkušeností zjistíme, uvědomíme si, kdo skutečně jsme. Ne na základě toho, co o nás druzí říkají, jak nás oni vidí. To nejsme my, to je jen jejich vnímání nás. A když si nebudeme brát věci osobně (jedna z PĚTI DOHOD), pak budeme mít třetí čakru volně proudící, naplněnou, a tím i žaludek, žlučník, játra, slinivku a ledviny zdravé. Ano, tak jednoduché to je.

Adi Hana Rakušanová, www.hajiru.cz

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2434528
DnesDnes86
VčeraVčera671
Tento týdenTento týden4646
Tento měsícTento měsíc4646

Partnerské weby

apartman banner