Okolo figuríny La Pascuality, stojící za výlohou obchodu se svatebními šaty v mexickém městě Chihuahua, se vede mnoho dohadů. Jedni tvrdí, že jde pouze o dokonalou figurínu, jiní, že se jedná o skvostně zachovalé tělo dcery bývalé majitelky obchodu. Kde je

pravda?
Každý, kdo projde okolo výlohy obchodu se svatebními šaty, se musí alespoň na malou chvilku zastavit. Jeho pohled totiž neupoutají svatební róby, ale jedna z figurín, která hledí kamsi do ulice.
La Pascualita, jak se figuríně mezi lidmi říká, má naprosto dokonalý obličej, vlasy, ruce, ale i nohy. Svým zjevem rozhodně nepřipomíná jen obyčejnou figurínu, ale lidskou bytost!
Jedná se o dceru bývalého majitele?
V březnu roku 1930 byla poprvé postavena do výlohy a ihned vzbudila v lidech velký ohlas. Obyvatelé města si nemohli nevšimnout, že figurína až velice nápadně připomíná zesnulou dceru majitelky obchodu Pascualu Esparzy. Ta zemřela krátce předtím, než se do obchodu nainstalovala figurína, ve svůj svatební den na kousnutí černou vdovou, pavoukem, jenž je smrtelně jedovatý. Mohla snad skutečně Pascuala Esparza nechat svoji dceru upravit a postavit ji do výlohy jako figurínu?
Záchází se s ní jako se živou!
„Je to skutečně zvláštní. Měli byste si povšimnout jejích rukou. Jsou tak realistické. A kdybyste viděli její nohy. Jsou na nich drobné křečové žilky. Osobně se domnívám, že tato figurína kdysi byla živým člověkem,“ tvrdí současná aranžérka Sonia Burciaga, která v obchodě pracuje.
La Pascualita se převléká dvakrát týdně, údajně ale za plentou tak, aby měla své soukromí. Někteří zaměstnanci obchodu tvrdí, že se dokonce i koupe. Proč takto někdo zachází s obyčejnou figurínou?
Je opravdu možné, že se kdysi jednalo o člověka?
Jde o speciální nabalzamování?
Podle odborníků něco takového nepřipadá v úvahu. Balzamování je údajně daleko složitější, než si lidé dovedou představit. Když není provedeno správně a tělo není patřičně uchováno, záhy prý podlehne zkáze. Oproti tomu Pascualita je ve vynikající formě.
Jedná se tedy pouze o figurínu? Jak potom ale vysvětlit žilky na nohou a papilární linie na rukou? Připadá snad v úvahu, že se jedná o jakýsi speciální způsob balzamování, většině lidí doposud neznámý?
Pascualita paranormálními jevy opředená
Okolo La Pascuality se traduje velké množství pověstí. Do dcery majitelky obchodu prý byl zamilován jakýsi francouzský mág zabývající se černou magií. Ihned po smrti Pascualy údajně byl povolán její rodinou, aby jejich dceři opět navrátil život. Co se stalo dál, není zcela známo, nicméně ti, kteří s Pascualou přišli nějak do styku, tvrdí, že čas od času se v obchodě sama přemístí, či změní výraz ve tváři. Povedlo se mágovi vrátit Pascualitě do těla život?
Pascuala se údajně má někdy objevovat i na zadních sedadlech projíždějících taxíků. Jejich řidiči jsou takovou příhodou vždy vyděšení k smrti. Podle nich Pascualita jen nehybně chvilku sedí a po krátké chvilce zmizí.
Jak je něco takového vůbec možné? Sídlí ve figuríně snad skutečně nešťastná duše zesnulé nevěsty? Nebo je realita ještě mnohem děsivější? Dozvíme se někdy pravdu?
Caroline Kornelová
 

PRAVDA NEBO LEŽ

Za určitých podmínek – konstantní teplota a vlhkost – dochází k nechtěné mumifikaci, jde vlastně o vysušení. Děje se tak u rostlin i zvířat. Vysušení by odpovídala i následná manipulace s tělem - úpravy a líčení. Každopádně jde o dobrou reklamní kampaň, která funguje již desítky let.

Doktor J. Frank

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2476264
DnesDnes204
VčeraVčera649
Tento týdenTento týden2605
Tento měsícTento měsíc7894

Partnerské weby

apartman banner