Jak si prostě a jednoduše zařídit ŠŤASTNÝ ŽIVOT? Není to vůbec nic těžkého. Stačí jen chtít.

21 dní

Z hlediska psychologie a psychiatrie je doba tří týdnů daná

v tom, že za 21 dní je mozek schopen uložit si dokonale cokoli, z čeho pak vychází po dlouhou dobu. Máme ale tendence si ukládat hlavně negativní věci, strach a obavy o cokoliv, a to právě proto, že tyto emoce intenzivně prožíváme. I na nevědomé úrovni tato technika pracuje dokonale. Pokud si tedy bezmyšlenkovitě opakujete jedno a to samé a právě po tuto dobu, máte dokonale uloženou informaci, aniž byste to často vůbec tušili. Stačí ji nejen mechanicky opakovat, ale zároveň i prožít.

Lze si uložit přesně to, co potřebujeme. Zcela postačí dát si dohromady pozitivní informaci, která bude neměnná a kterou budeme neustále opakovat právě po tuto dobu. Například technika ho-po-no-po-no je pro tyto účely naprosto vhodná, až geniální.

Nejvhodnější je ráno a večer, ale lze ji vyzkoušet i během dne. Sepište si na papír nebo namluvte na diktafon to, co chcete uložit.

Několik příkladů:

Máte problémy s nějakým člověkem? - Příklad: Jsem si jistý, že mě nic nerozhodí. Pokud na mě bude kdokoliv útočit, vím, že to není o mě. Je mi líto každého, kdo si vylévá vztek na mé osobě.

Máte problémy v práci? Je nutné definovat přesně to, čeho se problém týká. - Příklad: Jsem naprosto vyrovnaný(á) a klidný(á), vše co dělám, dělám s radostí. Moje práce mě těší.

Máte problémy s dětmi nebo dalšími rodinnými příslušníky? I zde je potřeba přesně definovat potíže. - Příklad: Vím, že… (jméno) má svou cestu. Že si musí projít svým životem sám. Budu na něj proto v klidu jen dohlížet.

A tak bychom mohli pokračovat. Je nutné vždy přesně definovat to, co vás trápí. Ale můžete si takto uložit i informaci obecnou, která vás prostě jen přesune do klidového stavu, a to okamžitě. 

DOKONALÉ ŠTĚSTÍ ZNAMENÁ NADŠENÍ BEZ OČEKÁVÁNÍ

(nad)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2469895
DnesDnes310
VčeraVčera674
Tento týdenTento týden310
Tento měsícTento měsíc1525

Partnerské weby

apartman banner