Působení „zlého oka“ je popisováno ve většině světových kultur. Projevuje se náhlou bolestí hlavy, nevolností, únavou a slabostí, nekontrolovatelnou ospalostí, někdy zvracením, škytavkou, teplotou, a to bez zjevné příčiny. Dochází k němu bez

magických aktů, často bez vědomí a zlého úmyslu osoby, která je způsobí. Příčinou totiž nemusí být jen závist nebo zloba, ale i obdiv nebo touha mít něco, co má někdo druhý, popřípadě i momentální silná psychická zátěž, ať už negativní nebo pozitivní.
Názory na podstatu „uhranutí“ se různí. Mnoho lidí věří, že jde o magii, další se domnívají, že jde o působení energie našeho podvědomí, jiní je považují za důsledek „vibrací a vysílání psychodynamických vln“. Psychofyziologie a parapsychologie mluví o uhranutí jako o druhu hypnózy. K uhranutí jsou mnohem více náchylní přecitlivělí, nejistí a psychicky vyčerpaní lidé.

Která znamení jsou nejvíce náchylná k uhranutí a která mají větší sílu uhranout? Jednotlivá znamení horoskopu se liší i psychickými silami a schopnostmi. I když záleží i na dalších okolnostech, silné a slabé stránky naší psychiky hrají v působení „zlého oka“ velkou roli...

Beran

Je proti uhranutí bezmála imunní. Dalo by se říci, že téměř nikdy neuhrane a ani se uhranout nedá. Za uhranutého se někdy sám může považovat, ale v drtivé většině jde pouze o subjektivní pocit. Věčná „dětinskost“ totiž Berany velmi silně chrání. K tomu přispívá i „ohnivá zeď“ jejich hvězdného znamení.

 

Býk

Je velmi náchylný k uhranutí, které se u něj projevuje především problémy v oblasti krku. Býk je velmi citlivý na veškeré psychické útoky! Navíc se často stává obětí „zlého oka“, protože bývá jako člověk nápadný a přitahuje pozornost okolí. Bohužel, svojí úzkostnou osobní nejistotou často podkopává vlastní snahy a síly.

 

Blíženci

Přitahují k sobě velmi mnoho závisti, ale protože jsou „vzdušní“, dokáží prokličkovat špatnou energií, aniž by se jich dotkla. Nedají se snadno uhranout, ale když se tak stane, mají velmi jasné příznaky - bolí je oči a dostávají škytavku. Sami nikdy nikoho neuhranou a ani jim nepřijde na mysl, že by něco takového mohli udělat. Stává se, že předem přesně odhadnou běh věcí a někdo je považuje za čaroděje. U Blíženců však jde skutečně o hádání a intuici.

 

Rak

Snadno může uhranout i uhranutí utrpět. Je velice náchylný k působení psychických sil, a to tak, že dokonce může uhranout i sám sebe! Pokud na něco žárlí nebo nad něčím bezvýchodně přemýšlí, často nezvládá kontrolu nad svými psychickými silami. Nicméně, protože ve skutečnosti není zlý, bývá uhranutí od Raka povrchní a nenadělá mnoho škody.

 

Lev

Lev trpí na uhranutí, sám je však nikdy nezpůsobí. Jeho vzhled a úspěchy jsou trestány závistí – často i podvědomou, neúmyslnou. „Zlé oko“ mu může hodně škodit, a to především v práci, která má pro život Lva obrovský význam. Uhranutí ze strany Lva téměř nelze předpokládat, jednoduše proto, že je blahosklonný a netrpí závistí, často k ní nemívá ani důvod.

 

Panna

Panny trpí na uhranutí i dokáží uhranout, pouze to odmítají přiznat. Chtějí vypadat jako racionalisté, kteří na podobné věci nevěří. A obrovský potenciál svého podvědomí považují za něco přirozeného. Dokáží uhranout téměř nebezpečně. A trpívají silným uhranutím, které však vydávají za nachlazení, migrénu, únavu... Ale ve skutečnosti jde o osoby, které přijímají duševní vlivy a boje dokonce i nepozemských existencí.

 

Váhy

Mohou uhranout, trpí uhranutím, a dokonce i sebeuhranutím. Jsou tak nejisté a nerozhodné, že každý jejich krok vede chaosem. Ale protože jde často o osoby velmi demonstrativní, okamžitě prohlašují, že jsou v naprosté pohodě a předpokládají, že ostatní se budou radovat s nimi. Trpí, pokud okolí radost neprojevuje. Váhy si také svojí nejistotou dokáží blokovat vlastní štěstí. Běda ale tomu, koho postihne „zlé oko“ zrozence Vah. Může mu způsobit velkou škodu. Týká se však výhradně lidí, kteří Vahám ublíží.

 

Štír

Je velikým hlavolamem co se psychických sil týče. Je pro své okolí zcela neškodný. Předstírá, že je přímo bouří psychických útoků. Není. Neškodí nikomu kromě sebe. Také je imunní proti „zlému oku“ druhých. Ale sám sobě zlo způsobuje. Štír je jediným znamením, které si dokáže samo velmi ublížit, protože obrací svoji velkou duševní sílu proti sobě.

 

Střelec

Střelec sám nikoho neuhrane, ale dotýká se ho každé „zlé oko“. A ještě ke všemu absorbuje všechny energie kolem sebe, včetně těch namířených úplně jinam. Ze všech znamení nejvíce potřebuje právě Střelec silnou osobní ochranu proti negativním energiím, protože kudy prochází, nasává je způsobem výkonného vysavače... Nejlépe ze všech lidí zná náhlé pády, zakopnutí „bez příčiny“ apod. Důvodem všeho je jeho silná osobnost – ta mu ovšem zároveň pomáhá mnohé překonat.

 

Kozorožec

Většinou nikdy neuhrane a uhranutí se ho nedotýká. V tomto směru bývá zcela pánem situace. Nezávidí, nemívá nedořešené záležitosti či dluhy. Málokterý Kozorožec totiž o sobě pochybuje, ať k tomu má či nemá objektivní důvod. Proto kolem sebe vytváří jezero energie, která jej od všeho chrání. Má-li někdo v životě smůlu, může mu přátelství s Kozorožcem dodat potřebný ochranný štít.

 

Vodnář

Je velmi náchylný na všechny druhy energií. Sám nikoho neuhrane, přestože má nesmírné duševní schopnosti. Dokonce i kdyby se vědomě pokusil, jeho obrovská vnitřní sebekontrola mu nedovolí, aby někomu uškodil. Vypadá jako složitá osobnost (a je), ale z tak silných vnitřních hranic, které má, nemůže negativní energie proudit ven. Bohužel, on sám bývá obětí velké závisti a pokud je napaden „zlým okem“ ztrácí rovnováhu a většinou potřebuje cizí pomoc.

 

Ryby

Hrozí jim uhranutí i dokáží uhranout. Jsou obrovsky silné, co se mentální energie týče, a bez patřičného tréninku nemusejí zvládat její úniky. Protože často flirtují se stavem média a mají – někdy i naprosto bez svého vědomí a snahy – kontakt s „jiným světem“, mohou utrpět těžké rány. Ale stejně tak rány rozdávat. Nedělají to úmyslně, nemají v sobě zlobu. Je to věc jejich sil, které uniknou kontrole.

Jana Gia

 

DODATEK

Symbol modrého oka je od starověku považován za jednu z nejsilnějších ochran proti „zlému oku“, tedy uhranutí.

 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2476963
DnesDnes154
VčeraVčera749
Tento týdenTento týden3304
Tento měsícTento měsíc8593

Partnerské weby

apartman banner