Být nemocen znamená, že člověk vypadne ze svého zavedeného řádu. Nežije v souladu s univerzálními zákony a hlavně sám se sebou. V současné době jsme svědky neuvěřitelného technického vývoje medicíny, kdy za lékaře operují roboti. Na druhé straně však nemocných přibývá a

léčba je stále dražší. Lékaři pouze potlačují projevy nemocí na určité části těla, jenže v důsledku toho dochází k tomu, že se symptomy nemoci projeví v jiné rovině či v jiné části těla. S další chorobou se pacient následně odebere k jinému specialistovi a ten udělá to samé.

Co je to nemoc?

Nemoci jsou pouze nositeli informace, nutí člověka k otázkám a k hledání odpovědí, nutí ho seznámit se s dosud nepřijatou skutečností. Víte, lékařská péče má nezastupitelnou roli v nutných případech, zasahuje a zachraňuje životy, pomáhá u akutně probíhajících onemocnění, kdy už není čas na sebereflexi. Troufám si však tvrdit, že s léčením přesto nemá nic společného.

Všichni si při jakémkoliv onemocnění v hloubi nitra uvědomujeme, že nemoc musí mít něco společného s námi, že to není jen špatnou funkcí či nahodilou změnou v systému těla.

Nemoc není nepřítel

Pokuste se brát nemoc jako svého partnera a rádce na cestě k osobní evoluci, nikoli jako nepřítele, proti kterému je nutné bojovat. I v této analogii platí, že tlak způsobuje o to vyšší protitlak a boj provokuje u protihráče zase jen další boj a agresi. Kdo nemoc skutečně pochopí, nikdy už nebude mluvit o „boji proti nemoci“.

Lékaře si vybíráme sami

Každý z nás se dostane k takovému lékaři či léčiteli nebo terapeutovi, kterého si zaslouží, se kterým má afinitu. To znamená, že pokud sami nechceme přijmout odpovědnost za svůj problém, pravděpodobně půjdeme za klasickým lékařem a svým očekáváním podporujeme, „pěstujeme“ medicínu v té podobě, v jaké se nachází. Jestliže lékař potlačuje chemickými a mechanickými prostředky naše symptomy, ty se stávají silnějšími v jiných rovinách jen proto, že my sami tomu tak chceme. Nelze změnit medicínu, ale pouze pacienty. Úspěšnost léčení není ve skutečnosti otázkou nových a lepších diagnostických metod, technického vybavení či chemie. Léčení se odehrává mimo hmotnou rovinu. Léčení je zasvěcení a týká se dimenzí, které vědecká medicína dosud nezačleňuje do své běžné praxe. Nemoc činí člověka schopného vyléčení, ale za podmínky, že jí projde, nikoli obejde nebo potlačí. Při nemoci je nemocným vždy člověk - duše, nikdy ne hmota. Chceme-li se uzdravit, musíme si rozšířit vědomí, což jde ruku v ruce i s přítokem informací. Fixování názorů každý rozvoj zamezuje. Názory, jichž se člověk nechce vzdát, znamenají ustrnutí.

Astroložka Veronika Navrátilová, www.ctuhoroskopy.cz, e-mail - Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2469865
DnesDnes280
VčeraVčera674
Tento týdenTento týden280
Tento měsícTento měsíc1495

Partnerské weby

apartman banner