0708predstavujeme 1Po studiích na Střední umělecké škole grafické v Jihlavě Eva Toulová absolvovala FAMU v Praze a Vysokou školu finanční a správní. Věnuje se psaní knih, grafice, malování a samozřejmě režírování filmů. Záběr jejích aktivit tím nekončí, do výčtu patří například i charitativní činnost.

 

Vaše rozsáhlá tvorba přesně odpovídá charakteristice Vodnáře - má originální nápady a neobvyklý životní styl. Ale také občas přehnané ideály, které se mohou setkat s nepochopením… Je to tak?
To můžu jen potvrdit. Nedokážu přestat něco vymýšlet a můj životní styl je někdy vážně netradiční. Ale právě ty netradiční a spontánní věci mě na něm baví nejvíce. Nesnáším rutinu, a proto jsem si vybrala režii jako tvůrčí obor, kde s každým projektem přichází něco nového.
Věříte na osud nebo plánujete každý krok a máte vždy jasno, co budete za týden, měsíc dělat?

Mám to tak, že se snažím v pracovním životě plánovat, co jde, a v tom osobním žít co nejspontánněji. Celkově mám ale ráda přehled o svých vyhlídkách. Navíc, filmování je o plánování, kde přípravné práce zabírají zpravidla více času než samotné natáčení.
Co vás čeká tento rok?
Na začátku roku se budu věnovat seriálu, který jsme začali točit vloni v listopadu, a zároveň padla poslední klapka celovečerního filmu, na němž jsem pracovala delší dobu. Takže mě bude čekat postprodukce.
Který z filmů či dokumentů považujete za svůj nejlepší?
Obecně bylo nejúspěšnější Camino na kolečkách. Zároveň má i největší dosah - vedle České televize jej odkoupily ještě další dvě. Ale je to dokument, ten má...

Celý rozhovor si můžete přečíst v TÝDENÍKU SPIRIT číslo 12 na str. 7.

Ludmila Veselá

Foto: archiv Evy Toulové

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2476279
DnesDnes219
VčeraVčera649
Tento týdenTento týden2620
Tento měsícTento měsíc7909

Partnerské weby

apartman banner