0830jakPříčin bolestí břicha je celá řada, může se jednat o konzumaci těžce stravitelného či zkaženého pokrmu, podráždění žaludku, zánět žaludeční sliznice, ale bolest může signalizovat i počátek zánětu slepého střeva, nebo dokonce rakovinový nádor. Trpíte-li bolestmi břicha, můžete zkusit nenáročný cvik, kterému je

třeba se věnovat alespoň dvakrát denně. Sedněte si do tureckého sedu, nadechněte se, zhluboka vydechněte, zadržte dech a postupně se předklánějte, jak nejhlouběji dokážete, ruce nechte volně podél boků. Vydržte v této poloze pět až deset vteřin a s nádechem se pomalu zvedněte.

Při bolestech břicha a trávicích problémech si lehněte na záda a složte ruce na sebe. Dlaň a prsty pravé ruky položte volně na pupík, dlaň a prsty levé ruky překrývají hřbet pravé ruky. Takto spojené ruce stlačují a masírují břicho v oblasti pupku ve směru hodinových ručiček. Masáž postupně přechází na celé břicho. Síla, kterou ruce vyvíjejí, je zpočátku velmi lehká, postupně přidávejte na intenzitě. Masírujte alespoň po dobu dvou minut, dokud nepocítíte teplo a určitou úlevu od bolesti. Masírování povzbuzuje látkovou výměnu, zlepšuje trávení a vstřebávání živin a zároveň i vylučování škodlivin. Reguluje činnost vnitřních orgánů, pomáhá též při léčbě cukrovky a posiluje imunitu organismu vůči nemocem.

(jam)

Bylinné a další tradiční prostředky z přírody pro zdraví najdete na www.spiritobchod.cz

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2452534
DnesDnes441
VčeraVčera570
Tento týdenTento týden441
Tento měsícTento měsíc3480

Partnerské weby

apartman banner