2626alcatraz 2Možná, že si pamatujete na čtyřicet let starý film Útěk z Alcatrazu v režii Dona Siegela, se skvělým Clintem Eastwoodem v hlavní roli. Ano, tato proslulá věznice pro nejhorší zločince byla pověstná tím, že uprchnout odtud nelze. Ale možná jste nevěděli, že když byla u San Franciska zahájena příprava výstavby původně

vojenské pevnosti, místní prý varovali americkou armádu, aby si to rozmyslela. Na „Skále“ prý sídlí zlí duchové. V roce 1912 se pevnost změnila na vojenskou věznici a traduje se, že zdejší prostředí dohnalo několik vězňů z řad vojáků doslova k šílenství. Děsily je záhadné noční zvuky a na několika místech v temných celách se objevily rudě planoucí oči.

Duch mrtvého vězně

Ve třicátých letech minulého století se vojenská věznice změnila na „civilní“. A kandidátů na pobyt zde bylo dost, vždyť doba gangsterská v prohibičních letech zažívala svůj vrchol. Jedné noci ve 40. letech minulého století zavřeli jednoho z vězňů na samotku. Ten tam prý až do rána úpěnlivě kvílel. Pak jeho děsivý křik náhle utichl. Stráže otevřely dveře a našly ho mrtvého, se stopami po škrcení. Udělal to nějaký dozorce? Viník se nikdy nenašel, ale příběh tím neskončil. Hned druhého dne dozorci kontrolovali počet vězňů, ale ten nesouhlasil. V nastoupené řadě jeden z mužů přebýval. Dozorce si bedlivě prohlížel tváře vězňů, ale najednou se zarazil a doslova strnul. Díval se na něj vězeň, který měl být již čtyřiadvacet hodin po smrti. Netrvalo dlouho a zmizel dozorci před očima, doslova se rozplynul. Strážce si však byl jistý, že ho zrak nešálil a kolegům přísahal na život svých dětí, že mrtvého muže viděl.

Vzlyky, křik, kroky...

Alcatraz byl uzavřen v roce 1963 a od té doby slouží jako atrakce turistům. Někteří z nich tvrdí, že při prohlídce viděli samovolně se zavírat dveře cel, slyšeli vzlyky, kroky, křik mučených, spatřili i podivné postavy, které vypadaly jako šílené. Ti odvážnější z návštěvníků, kteří si vyzkoušeli zdejší pryčny, uváděli, že při tom pocítili velký tlak na hrudi. Pověstné jsou i zdejší cely s čísly 12 a 14. I méně citliví lidé říkají, že v nich cítili zoufalství a paniku. A ještě jedna zvláštnost. Kdykoli byl do cely 14 umístěn teploměr, vždy ukazoval teplotu nižší než v ostatních celách téhož bloku.

(les)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2455100
DnesDnes338
VčeraVčera796
Tento týdenTento týden3007
Tento měsícTento měsíc6046

Partnerské weby

apartman banner