beauty treatment 898251 960 720Stav pokožky prozradí mnohé o životním stylu a nekompromisně odhalí nedostatečnou péči. Základem úspěchu je správný postup, kvalitní přípravky, pravidelná starostlivost. Na co bychom neměli zapomínat?

 

Hydratace. Pokožku je nutné neustále udržovat vláčnou, s dostatkem vody. Zvlhčovacích přípravků najdeme na trhu celou řadu, jde o krémy a emulze, které obsahují výtažky z aloe a mořských řas, kolagen, kyselinu hyaluronovou a další složky. Vždy je nanášíme na dokonale vyčištěnou pleť.

Oční partie. Pokožka kolem očí je od přírody velice citlivá, je nejtenčí na celém těle, neobsahuje téměř žádné mazové žlázy. Nedisponuje ani dostatkem povrchového ochranného filmu, který chrání pokožku před vlivy okolí. Proto kůže kolem očí vysychá dvakrát rychleji než okolní pleť. Při péči o ni na to pamatujeme a používáme výhradně speciální přípravky. Nezapomínáme ani na noční krém, který je nezbytnou prevencí vrásek. Do očních partií ho pouze lehce vklepáváme.

Chvála maskám. Zvyšují krevní mikrocirkulaci, tím zvyšují látkovou výměnu mezi buňkami. Jednou týdně je dobré si je dopřát. Vždy však na dokonale očištěnou pleť. Masky, které přisychají, se nesmí aplikovat kolem očí a na rty. Tyto partie ošetříme očním nebo nočním krémem. Pokud jde o dobu působení, vždy se řídíme návodem výrobce. Doma dělané masky, ať už ovocné, tvarohové a další, necháme působit nejvýš dvacet minut a potom je smyjeme vlažnou vodou.

Peeling. I ten by měl být samozřejmou součástí péče o pleť, neboť ji zjemňuje a rozjasňuje. Pomáhá vyhlazovat nepříliš hluboké vrásky, zvyšuje přirozenou hydrataci, podporuje látkovou výměnu v pokožce. Ideální je používat čiré gely, které jsou vhodné na každý typ pokožky. Dokonale se postarají o odstranění odumřelých buněk ze svrchní vrstvy pokožky a přispějí k optimální regeneraci.

Odlíčení je základ. Nutno ho považovat za nezbytný krok před čištěním pokožky a mytím. Začínáme odlíčením očí speciálními přípravky, ať už ve formě gelu nebo mléka. Pak odlíčíme obličej. Nejprve použijeme pleťové mléko, které rozetřeme, rychle vmasírujeme a pak setřeme či smyjeme. Pokožku dočistíme tamponky navlhčenými pleťovou vodou.

(se)

Foto: Pixabay

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2733641
DnesDnes96
VčeraVčera560
Tento týdenTento týden1791
Tento měsícTento měsíc2249

Partnerské weby

apartman banner