hands 2568594 960 720Těhotenství se často označuje jako nejkrásnější období v životě ženy. Samotné těšení na miminko však mohou znepříjemňovat budoucí mamince bolesti zad, nohou a kloubů, které způsobuje nejen přibývající váha, ale i změna těžiště těla.

Proto není divu, že tyto potíže mohou sužovat i ženy, které je předtím nepociťovaly.

Jak lze tedy budoucím maminkám ulevit?

Jedním z prostředků jsou stále oblíbenější těhotenské relaxační masáže - velmi příjemný způsob, jak pomoci překonat únavu a napětí, redukovat otoky, snižovat krevní tlak a zmírňovat projevy křečových žil, které mohou těhotenství provázet. V neposlední řadě těhotenské masáže mírní bolesti kloubů a dolní části zad a také zvyšují lymfatickou a krevní cirkulaci.

Důležitý je zdravotní stav

Pokud se nastávající maminka rozhodne podstoupit masáž, měla by v první řadě vyhledat školeného maséra, který má s tímto druhem masáží zkušenosti. Také mu nesmí zatajit nic ze svého zdravotního stavu. I když lékaři a porodní asistentky masáže vítají, samozřejmě upozorňují na některé kontraindikace, kterými jsou například potíže s tlakem, cukrovka, nachlazení, akutní poranění, zánětlivé procesy, ale i předchozí samovolné ukončení těhotenství či potraty. Proto je více než žádoucí, aby si budoucí maminka nejprve vyžádala souhlas svého gynekologa, neboť masáže jsou nepřípustné v prvním trimestru, případně pokud se těhotenství ukazuje jako rizikové.

Dotyky vnímá i miminko

Pro těhotné ženy se hodí jemnější druhy masáže relaxačního druhu, jež pomáhají redukovat hlavně bolesti zad, ztuhlou šíji a zlepšují kvalitu spánku, která nebývá, hlavně ve vyšším stupni těhotenství, nejlepší. Zkušenosti odborníků dokládají, že dotyky při masírování tak přinášejí důležitý pocit pohody a bezpečí. Nejen pro matku, ale i pro miminko.

(san)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2733639
DnesDnes94
VčeraVčera560
Tento týdenTento týden1789
Tento měsícTento měsíc2247

Partnerské weby

apartman banner