2601Představujeme3Ninetta Christopoulou je matka tří dětí, ale i podnikatelka. Její firma 111elies, tedy 111oliv, na výrobu mýdel a přípravků pečujících o pleť je založena čistě na využití kvalitních přírodních surovin. A její úspěšnost dokazuje, že téhle „alchymii“ skutečně dokonale rozumí.

Jak se ke své práci dostala? Vlastně i díky tchánovi - Kostasovi. Ten snil o změně životního stylu. Chtěl opustit město a přiblížit se přírodě. S

manželkou Marií se jednou ocitl v Nikiti (Chalkidiki - Sithonia) a okouzlený krajinou tam zakoupil pozemek, který postupně proměnil v malou rodinnou farmu. Původně tam rostlo jen jedenáct olivovníků, ale Kostas jich vysázel další stovku. Dům v Nikiti Kostasova rodina využívala jako rekreační, trávila v něm hlavně letní měsíce, ale Kostas tam jezdil pracovat, kdykoli měl příležitost. Ninetta se coby přítelkyně Kostasova syna Dimitrise na usedlost dostala poprvé před 10 lety. Tehdy si ještě nedokázali představit, že by tam podnikali, ale rádi tam trávili letní dny. Vzali se a jejich rodina se rozrůstala. Jako rodiče dbali o zdraví svých dětí a snažili se jim zajistit co nejlepší péči. Tehdy je napadlo z čistých přírodních surovin, které měli v Nikiti k dispozici, vyrobit vlastní domácí mýdlo. Trochu experimentovali a brzy měli hned několik druhů mýdel, která nadchla i jejich příbuzné, přátele a sousedy. A tak vznikl rodinný podnik.
Ninetto, 111oliv je takový zvláštní název...
V době, kdy jsme se rozhodli věnovat přírodní kosmetice profesionálně, nám chybělo jméno, potřebovali jsme vymyslet značku, která by nás charakterizovala. Přemýšleli jsme nad tím a odpověď nakonec našli v tom, v čem je naše největší síla. A ta je v původně 11-ti olivové usedlosti, na kterou Kostas zasadil dalších 100 olivovníků. Ta v sobě totiž nese veškerý potenciál a navíc optimismus letních dnů.

Začínali jste mýdly, ale teď už nabízíte celou řadu přírodní kosmetiky. Co všechno vyrábíte?
Po vytvoření vlastní řady mýdel jsme nejprve přistoupili ke krémům na bázi vosku, tedy bez vody. Jsou opět z čistě přírodních ingrediencí a jejich základem je včelí vosk. Poté jsme rozšířili výrobu o tělová másla, pleťové krémy pro ženy a muže, máme také obličejové sérum se šnečím extraktem a už i obličejové masky. Kromě toho vyrábíme balzámy na rty a oleje pro péči o pleť.
Všechny suroviny na výrobu přírodní kosmetiky pocházejí tedy výhradně z vaší řecké usedlosti?
Na začátku nebyl náš záběr tak široký a všechny ingredience nám poskytovala naše malá farma. Jak jsme produkci rozšiřovali, pustili jsme se i do sběru bylin v divoké přírodě a začali odebírat suroviny od drobných producentů, které jsme osobně znali. Nároky ale rostly, začali jsme tedy hledat i produkty jiných malých výrobců, samozřejmě s preferencí bio původu. Máme i zahraniční dodavatele, ale vše, co odebíráme, je certifikované. Naši surovinovou základnu tvoří olivový olej, arganový olej, šnečí sekret, aloe vera, oslí mléko, D-panthenol, kyselina hyaluronová, bambucké máslo, levandule, heřmánek a další bylinky či koření.

Kde berete nápady při vymýšlení receptur? Inspirují vás třeba staré lidové recepty?

Vytváříme si úplně vlastní vzorce, jdeme prakticky od nuly. Někdy je to tak trochu alchymie. Vždy začínáme od cílového produktu, který navrhujeme. Zkoumáme aktivní působení surovin a vybíráme ty, které slouží účelu tím nejlepším způsobem, vždy se zaměřením na bezpečnost, účinnost a přirozenost produktu. Konečný obsah přírodních surovin ve výsledném produktu přitom nesmí klesnout pod 96 %. Samozřejmě, někdy může být i prvotní surovina velkou inspirací pro vytvoření celé řady produktů. Příkladem je šnečí sliz, mucin, který „odstartoval“ naši FLAWLESS sérii kosmetických přípravků pro obličej.

(zem, jas)

 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2470887
DnesDnes99
VčeraVčera623
Tento týdenTento týden1302
Tento měsícTento měsíc2517

Partnerské weby

apartman banner