0105queen 1Zaoceánský parník Queen Mary brázdil mořské vody třicet let a patřil mezi nejkrásnější a také nejrychlejší plavidla ve své době. Na vodu byl spuštěn v roce 1934 a za dva roky nabral první pasažéry. Jenže po nástupu letecké dopravy začal být nadbytečný, proto v září v roce 1967 podnikl svou poslední cestu.

 

Krásu Queen Mary lze obdivovat stále v kalifornském Long Beach, kde je zakotvena. Slouží jako lodní muzeum a hotel. Odehrávají se zde ale děsivé paranormální jevy. Proč tomu tak je?

Tragická kolize

Parník byl trnem v oku nacistům, nedokázali ho nejen dostihnout, ale nedařilo se jim ho ani zničit. Samotným Hitlerem byla dokonce vypsána peněžitá odměna tomu, komu se podaří plavidlo potopit. Ani to ale nezabralo.

Zdálo se, že loď je jednoduše nedostižitelná a nepotopitelná. Queen Mary ovšem v roce 1942 málem k úhoně přišla zcela náhodně, když se střetla s jiným plavidlem, křižníkem Curacoa. Podstatně menší loď neměla, bohužel, šanci. Posádka Queen Mary se tehdy neobtěžovala ani se zastavit a poskytnout pomoc lidem, kteří se na křižníku nacházeli.

Ostatním lodím se podařilo zachránit 99 lidí, jenže dalších 338 již to štěstí nemělo. Utonuli v hlubinách oceánu. Děsivé zvuky, které připomínají bušení zoufalých lidí do trupu lodi, jsou slyšitelné dodnes. Návštěvníci tvrdí, že duté rány jsou doprovázeny často i křikem a voláním o pomoc. Zapsala se snad tragédie do nitra lodi černým písmem?

Záhadné kajuty

Hosté hotelu zde mají k dispozici množství kajut, kde na ně čeká luxus a pohodlí. Dvě ale vedení hotelu zásadně nenabízí. Jsou tak děsivé, že se v nich pobývat jednoduše nedá.

Kajuta B326 je jednou z nich. Údajně zde rozzlobený otec v roce 1937 ubil k smrti svou malou dcerku. Hosté utíkali, když spatřili stínové postavy, procházející se prostorami kajuty. Často tato zjevení doprovázelo hlasité bouchání a křik. Do pohybu se prý samovolně dávala i postel.

Neblaze proslulá je i kajuta s číslem 13. Na palubě lodi vypukl v roce 1966 požár a námořník, který zde spal, nestihl utéct. V kajutě uhořel. Později návštěvníky děsil nevysvětlitelný křik a zoufalé bušení na dveře. Tyto jevy jsou zde stále, přestože je kajuta prázdná.

Nepochopitelná smrt kuchaře

Na palubě se během jejího provozu událo spoustu zlého. Došlo zde prý k několika vraždám i sebevraždám. V každém případě se hovoří o desítkách vojáků, kteří zde zemřeli, když parník sloužil námořnictvu. Kolik jich ale přesně bylo, není známo. Dokonce ani to, jak skutečně zemřeli.

Děsivá historka kolující mezi lidmi ale zmiňuje událost, která se zdá až nepochopitelná. Vojáci nebyli spokojeni s jídlem, které vařil lodní kuchař. Na jejich stížnosti nebral zřetel, tak se rozhodli, že se ho zbaví. Údajně ho upekli v troubě, a to zaživa. Křik zoufalého kuchaře, který se snaží ze svého pekelného vězení dostat, je prý v kuchyni slyšet dodnes.

Žně pro lovce paranormálních jevů

Na vlastní oči zde vidělo a slyšelo nevysvětlitelné jevy obrovské množství návštěvníků. Žně v útrobách lodi mají i lovci duchů, kteří tu rádi pátrají a zachycují zvukové a video záznamy.

Snad každé pátrání nese ovoce. Vznikl tak bezpočet záhadných fotografií, na kterých jsou zachyceny stínové postavy. Existuje několik nahrávek nevysvětlitelných zvuků vycházejících snad ze všech míst parníku.

Queen Mary oslňuje nejen krásou a luxusem, ale také děsivým svědectvím temné minulosti.

(kuč)

Foto: archiv a Pixabay

 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2433894
DnesDnes123
VčeraVčera765
Tento týdenTento týden4012
Tento měsícTento měsíc4012

Partnerské weby

apartman banner