0420zahadniNa počátku 50. let minulého století se na Berounsku - na území kdysi posvátném pro keltský kmen Bójů - rozšířila zpráva o trojici záhadných přízraků. Věc vyšetřovala i tehdejší Veřejná bezpečnost, ale marně.

O co šlo? Trojice malých chlapců ze Suchomast se vydala lovit čolky do tůně ležící na pláni těsně pod křižovatkou silnice do Vinařic. A zde se jim zjevily záhadné přízraky. Nejdříve si hoši mysleli, že k nim rychle jede trojice mužů na koloběžkách, ale pak strnuli. První ze záhadných bytostí byla celá zelená, zbylé dvě za ní zase hnědé, přičemž měly podivné obleky, které jim na hlavách vybíhaly do špičaté kápě. Co bylo ale ještě děsivější, byl fakt, že ani jedna z postav se nedotýkala země, ale formace se prostě vznášela vzduchem. Kluky polila hrůza, všechno zahodili a prchali domů. Tam jeden z nich vyčerpáním usnul. Když se probudil, vše vyprávěl rodičům. Ti okamžitě zavolali Veřejnou bezpečnost.

Policisté všechny tři chlapce pečlivě a zvlášť vyslechli. Jejich výpovědi se přesto ve všem shodovali. Ještě větší záhadou však bylo, že si přízraků nikdo jiný nevšiml. V okolí se přitom pohybovalo velké množství lidí, protože právě v té době uprchl z uranových dolů vězeň, a tak každou křižovatku ve městech i na venkově střežily policejní hlídky...

Ze zápisů ze starých kronik vyplývá, že podobné přízraky se v tomto kraji, který byl kdysi pro naše keltské předky bezpochyby posvátným, zjevovaly i mnohem dříve. Místní lidé těmto paranormálním zjevením říkají Venušáci.

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2472590
DnesDnes614
VčeraVčera563
Tento týdenTento týden3005
Tento měsícTento měsíc4220

Partnerské weby

apartman banner