2720je životZdeněk H. z Českého Krumlova píše: „Podle některých hypotéz je život na Zemi mimozemského původu. Určitě je to možné, ale dá se to nějak doložit? Jaké argumenty mají zastánci této myšlenky?“

 

Po staletí se spekuluje o tom, jak život na Zemi vznikl. Teorie, že živé organismy a lidstvo jako takové pocházejí z vesmíru, že to vše někdo „stvořil“, není žádnou novinkou. Velkými propagátory teorie, že je život na Zemi výsledkem aktivity mimozemské inteligence, jsou výzkumný pracovník Maxim Makukov z astrofyzikálního institutu Fesenkov v Almaty v Kazachstánu a jeho mentor - matematik Vladimir Shcherbak. Tito dva vědci tvrdí, že genetický kód člověka stvořily inteligentní vesmírné bytosti. Našli totiž údajně cosi jako „inteligentní signál“, který je podle nich zakódován v DNA každého z nás. Spatřují ho v čísle 37.

Princip panspermie a číslo 37

Vycházeli z principu panspermie. Ten nevylučuje, že život na Zemi pochází z mikroorganismů nebo chemických prekurzorů života přítomných ve vesmíru, schopných iniciovat život na dosažení vhodného prostředí. Ovšem jsou přesvědčení, že šlo o řízenou panspermii, tedy že sem byl život úmyslně uměle „vysazen“. Už Francis Crick, anglický vědec a expert na DNA, v roce 1953 tvrdil, že organismy byly na Zem přeneseny záměrně inteligentními bytostmi z jiné planety, ovšem vědecké důkazy nebyly dostatečné k tomu, aby to potvrdily. Makukov a Shcherbak možná určitý důkaz našli. Analyzovali genetický kód, zaměřili se na způsoby, kterými molekuly DNA a RNA nesou genetickou informaci v živých buňkách. Zjistili zajímavé propojení s číslem 37. Například hmotnost molekulového jádra sdíleného všemi 20 aminokyselinami je 74, což je dvojnásobek 37. V současné době operují již s devíti příklady, v nichž se projevuje propojení čísla 37 a lidského genetického kódu. Přitom pravděpodobnost, že by se toto číslo v DNA objevilo tolikrát a navíc náhodně, je asi jedna ku deseti bilionům.

(rid)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2698764
DnesDnes92
VčeraVčera704
Tento týdenTento týden2282
Tento měsícTento měsíc13598

Partnerské weby

apartman banner