0422kult1Voodoo je temným náboženstvím dávných otroků z dnešního Toga, Beninu či Nigérie. Jeho stoupenci svou trochu bizarní víru a kult čile rozšířili i do západního světa. Podle těch, kteří voodoo dnes praktikují, nejde vůbec o nějaké obživlé mrtvoly nebo lidské oběti. Nejdůležitější je prý pevná víra v bohy (duchy). Každý stoupenec uctívá svého „voodoona“, mocného ducha. Toho nalézá v chrámech, svatyních, klášterech, pod pokličkou tajemné

nádoby na oltáři.

Když prý nějaký zvědavý turista nahlédne neopatrně dovnitř nádoby, nic nespatří. Bude však stoprocentně stižen kletbou bohů, bude na něj přivoláno neštěstí a dokonce i smrt. Nejde o žádnou báchorku pro zvědavce a naivky, konkrétních případů je zdokumentována celá řada. Pod onou pokličkou je přítomna síla nejmocnějšího z mocných z neviditelného světa. Tato síla by se dala přirovnat k obrovské energii Archy úmluvy.

Voodoo má i svého opravdického papeže, který sídlí v beninském Ouidahu a jmenuje se Daaghbo Hounon. Má dokonce své webové stránky a prý se s ním dá čile komunikovat e-mailem. Problém ale je, že existují i další zaručeně „praví“ papežové voodoo víry, například v Nigérii či na Haiti.

Každopádně se do Ouidaha každý rok v lednu a v březnu sjíždějí vyznavači tohoto temného náboženství z celého světa.

(nov)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2733633
DnesDnes88
VčeraVčera560
Tento týdenTento týden1783
Tento měsícTento měsíc2241

Partnerské weby

apartman banner