0425strezi 2Džbán je horstvo ležící ve středních Čechách. Zdejším nejznámějším paranormálním bodem jsou Kounovské řady, záhadný výtvor keltských prapředků.


Zdá se, že silná keltská energie v těchto místech přetrvává dodnes a že vyvěrá hlavně z několika pseudokrasových puklin a jeskyní. Na tomto prastarém, jistě posvátném a kdysi pečlivě střeženém, místě se otevírá země a obnažené vchody do jejího nitra vedou až ke kořenům světa a přízrakům z podsvětí.
Jinak si totiž nelze vysvětlit příběh, který se v 70. letech minulého století stal jednomu kopáči, jenž mimo jiné spolupracoval s geology na průzkumu druidské svatyně Krtola v Českém ráji. Sem, do pohoří Džbán, jezdíval často za svými příbuznými, a když bylo pěkné počasí, několikrát přespal v jedné malé jeskyni kousek od legendárního keltského oppida Rovina.  Pokaždé se mu zdál ten samý sen, ve kterém se mu zjevila skupina malých, hnědých lidí, kteří přišli k jeho ohni, ohřáli se a pak ho zvláštní řečí vyzvali, aby je následoval. Zavedli ho k blízké skalce a tady kopáč spatřil, jak k nim běží velký los s obrovitými parohy. Zvíře skupinu, která ho obdivně zdravila, nejdříve minulo, ale pak se zastavilo a vážným krokem se vrátilo. Nechtělo jim však ublížit.
Zblízka si muž všiml, že los má velké, jakoby hypnotické, oči. Když zvíře pohnulo hlavou, zdálo se, že má zezadu ještě jednu tvář. Ta však byla krytá koženou maskou přivázanou k paroží řemínky. Sama maska pak měla kulatý tvar jako Měsíc. Je zajímavé, že stejné masky s jeleními parohy nosil lesní keltský bůh Cernunnos.
Keltové na Džbánu, v těsné blízkosti jeskyně, vystavili v Čechách i celé střední a východní Evropě zcela ojedinělou a hustou síť oppid, obětišť a záhadných kamenných řad (nejen těch nad Kounovem, ale také u Špičáku nad Neštěmicemi a Klučku).
Stejné zjevení se podle staré legendy mělo zjevit i svatému Hubertu, patronovi myslivců.
(bla)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2503070
DnesDnes575
VčeraVčera748
Tento týdenTento týden1322
Tento měsícTento měsíc14416

Partnerské weby

apartman banner