2730Kounovské 1Čtenářku Kláru V. zajímá: „Na doporučení známého jsem navštívila lokalitu u Kounova s kamennými řadami. Místo na mě silně zapůsobilo. Dělala se tu nějaká měření? Co o těchto megalitech říkají psychotronici?“

 

Jihovýchodně od Žatce, necelé dva kilometry od Kounova, se nachází 14 kamenných řad a dvě narušené. Proč existují? To přesně nikdo neví. Každopádně jsou orientovány severojižním směrem, táhnou se v délce asi 400 metrů a jsou od sebe vzdálené v průměru kolem 25 metrů. Když se poprvé začalo s výzkumem (bylo to ve 30. letech minulého století), leželo v okolí na 2 500 kamenů, některé megality měly v průměru až osm metrů, objevovaly se tam mezi nimi i menhiry a další zajímavosti. Zhruba čtyři stovky z nich ale postupně zmizely, byly použity jako stavební materiál, poničeny či zakázkově rozkradeny.

Celá oblast s před lety prozkoumávala za přítomnosti odborníků, psychotroniků. Všichni přítomní byli udiveni reakcemi siderických kyvadel, virgulí a dalších pomůcek. A na základě toho také zavrhli jednu z vysvětlujících teorií, že kamenné řady vymezovaly pradávné dostihové závodiště. Celý komplex byl podle všeho kombinací duchovního místa, observatoře a jakési přírodní matematické pracovny, navíc plnil roli kalendáře. Nad největšími megality lze spatřit východy a západy Měsíce i Slunce. Dojdete i k výpočtu délky roku, vše za pomoci tzv. megalitických yardů. Současně žasnete nad přírodním divadlem během slunovratů.

Po roce 1989 se zdejší památka stala vítaným cílem různých mystiků a pseudookultistů. Přicházejí se sem modlit a meditovat. Naštěstí sem zavítají i obdivovatelé, kteří svou psychickou energií kameny dobíjejí, a tak má komplex stále silný pozitivní vliv na všechny citlivé jedince. Uvolněná energie se otiskuje do nerostů, funguje jako léčivá. Všechny kameny jsou vlastně jakýmisi přírodními datovými nosiči.

(nov)

 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2698787
DnesDnes115
VčeraVčera704
Tento týdenTento týden2305
Tento měsícTento měsíc13621

Partnerské weby

apartman banner