0731tajemni 5Skřítky, elfy, víly a další lesní bytosti tak nějak známe, a to nejen z pohádek. Mnozí amatérští badatelé jsou přesvědčeni, že příroda má svá tajemství, která jí pomáhají „vydržet“ život s lidmi...

 

Někteří jedinci jsou schopní vidět například auru kolem rostlin. Vědci Chandra Bose a Cleve Backster svým výzkumem dokázali, že rostliny komunikují prostřednictvím chemických a elektrických signálů a reagují citlivě na další podněty. Stojí za zmínku, že i židovský Talmud se o tomto tématu zmiňuje: „Každé stéblo trávy má vlastního anděla, který se nad ním sklání a šeptá: Rosť, rosť.“

Elementálové jsou duchové přírody a souvisí se všemi živly, které známe. Nachází se všude, kde je přirozená magie. Dostávají často rozkazy od dévů, sil božské inteligence. Lidé různých kultur duchy přírody tedy vnímají odjakživa, a silně. Příkladem je japonské náboženství šintoismus, které rozeznává jednotlivé kami - jakási božstva a duchy světa přírody (mohou být i silami nebo živly krajiny, jako jsou skály nebo jeskyně). Podle všeho může jít o vědomé bytosti jako je člověk, i když se ve fyzickém světě kolem nás spojují zcela odlišným způsobem. Často a rády jsou v kontaktu s malými dětmi. A jaké elementály známe?

Gnómové patří k elementálům země. Uchovávají a starají se o hmotné struktury naší planety - drahokamy, minerály, skály, kamení i vysoké hory. Jde o součást naší zemské podstaty, včetně fyzických prožitků, a ochrany plodnosti. Mohou lidem pomoci s čímkoli, co souvisí s růstem, ať už doslova na zahrádce nebo rozvojem našeho vnitřního JÁ. Posilují naši vytrvalost a pomáhají nám dosáhnout prosperity. Můžeme je potkat v podobě trpaslíků, kteří se vyznají hlavně v hlubinách země.

Salamandři patří k elementálům ohně. Když se třeba pokoušíte zapálit zápalku, bude zde určitě nějaký ten salamandr, jenž vám bude chtít pomoci. Jde o mimořádně silné duchovní ochránce, kteří podporují lidskou vášeň, motivaci člověka obecně a hlavně zapalují odvahu v srdci. Jejich proměnná energie zvládne odstranit negativitu a napomáhá hojení a léčení různých ran, které se v minulosti třeba vypalovaly. Pozorovali se vždy ve formě tepla a světelných koulí, i zářících kruhů na fotografiích. Příbuzným zvířetem salamandra je naše ještěrka.

Sylfy jsou elementálové vzdušní. Nacházejí se v každém projevu větru a vzdušných proudů, jako je jarní větřík, ale i obrovská bouře. Pomáhají nám vdechovat vzduch a snaží se ho pročistit. Spojují se také s lidskou tvořivostí, inspirací a duchovním rozvojem, takže inteligentní lidé je jaksi potají uznávají. Také ochraňují pocestné, tedy i různé cestovatele. Jejich celkové vibrace jsou vyšší než u ostatních elementálů a zjevem se velice podobají klasickým vílám, které známe z knížek.

Rusalky (někdy i jiné víly) patří k zásadním vodním elementálům. Mají co do činění se všemi možnými tekutinami, takže i s těmi, které se nalézají ve všech živoucích rostlinách, zvířatech a lidech samotných. Žijí všude, kde je voda, od drobných dešťových kapek až po obrovská moře a oceány. Napojují se úspěšně na lidské emoce a představivost a mohou tak posilovat léčení, očišťování, empatii a intuici, což jsou věci spojené s vodou. Často se při focení zjevují jako barevné šmouhy na filmu. Zvěsti o mořských vílách jsou tak možná spojeny s těmito elementály.

David Ašenbryl

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2640315
DnesDnes715
VčeraVčera1013
Tento týdenTento týden4239
Tento měsícTento měsíc10264

Partnerské weby

apartman banner