0136tajemstvi 5Podobné legendy, jako je příběh o ukřižování a zmrtvýchvstání Ježíše Krista lze objevit i v jiných náboženstvích či duchovních proudech…

 

Svého Mesiáše (vykupitele) měli i Slované a Germáni. Slovanský bůh (respektive božstvo) Svarog má na Šumavě svou horu. Vypráví se, že se zjevoval až do doby, kdy byla jeho vláda přemožena novým kultem trojjediného boha…

Vládce Antské říše

V jednom ruském muzeu je vystavena unikátní socha z jemného mramoru. Údajně zobrazuje vládce někdejší Antské říše, jež se nacházela v oblasti Kavkazu. Panovník se jmenoval Bus a se svým bratrem Zlatogorem dosáhl duchovního titulu „budaj“ (osvícený, probuzený). Pokud se vám vybaví podobnost s Buddhou, jste na správné stopě. I Bus se stal váženým učitelem (mistrem), oženil se s krásnou Řekyní a zhruba ve 4. století n. l. Konvertoval ke křesťanství.

Jeho vladařské reformy však byly protkány pohanskou magií i prvky východních filozofií. Čerpal se starého hinduismu a z čínských mystérií.

Bus měl mít zázračné schopnosti, dovedl například křísit mrtvé a uzdravovat nemocné. Na rozdíl od Ježíše Nazaretského však rozhodně nebyl synem božím, ale (stejně jako Gautama Buddha) „pouhým“ následníkem trůnu mocného a bohatého vladaře. Klíč k některým záhadám kolem tohoto zvláštního prince lze nalézt u předků jeho řecké manželky, na ostrově Rhodos. Bus se tam se s vým bratrem Zlatogorem vypravil a zřejmě tu byli oba zasvěceni do některé větvě antických mystérií.

Konec jedné éry bohů

V roce 368 n. l. Nastal věk Ryb a skončila Svarogova vláda, i vláda ostatních bohů po celém světě. Pohanská oligarchická nadvláda se zhroutila, božstva byla energeticky oslabena, protože kosmický cyklus (který trvá přibližně 25 000 let) byl uzavřen a nahrazen novou periodou. Podle pravidel životního koloběhu a regenerace bohové „umírají“, aby se za nějaký čas opět znovu narodili.

Bus podlehl bojovným Gótům, kteří ho i s rodinou ukřižovali u významné obchodní cesty.

Tajemný odkaz Antské říše

Na místě ukřižování se ale začaly dít podivné věci – kameny měkly, písek se tavil jako kov a na obloze se zjevovala boží znamení. Lidé se báli, že nastane konec světa. Nastalo však „jen“ velké zemětřesení a zavražděný bohatýr třetího dne vstal z mrtvých. A právě proto byl s definitivní platností přijat mezi bohy, kteří sídlili na svaté hoře Elbrus.

A ona v úvodu zmiňovaná mramorová socha prý ukrývá velké tajemství, které má být odkazem dávné Antské říše. Bohužel, písmo, kterým je zaznamenán klíč k jeho rozluštění, už dnes nikdo nezná, a tak se asi hned tak nedozvíme, co chtěli kavkazští bozi odkázat svému národu.

Podle zdejších legend jde buď o výjimečné mystické vědomosti, nebo o jakési souřadnice do světa, ve kterém sídlí všichni bohové čekající, až přijde jejich čas.

(nov)

Foto: archiv a Pixabay

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2552685
DnesDnes324
VčeraVčera666
Tento týdenTento týden3602
Tento měsícTento měsíc2861

Partnerské weby

apartman banner