0443magicka 1Druidové prý na britských ostrovech fungovali potají stovky let. Velký kruh, nejvyšší čarodějnické shromáždění ostrovů, se scházíval v dnešním hrabství Hampshire. Čarodějů bylo vždy mnoho i v blízkosti vladařů a ti nejlepší jim byli věrní. Traduje se, že nejvíc jich kolem sebe měla anglická královna

Alžběta I. Velký kruh památného roku 1588 zasahoval magicky a okultně, když k anglickým břehům mířila obrovská španělská armáda. Angličanům všichni prorokovali drtivou prohru, protože přesila protivníka byla značná. Jenže z ničeho nic se objevila divoká bouře a desítky a desítky španělských těžkotonážních lodí se potopily do moře. Ti, co přežili, museli obeplout britské ostrovy a už nechtěli bojovat, protože jich zůstalo málo. Další významné setkání Velkého kruhu prý proběhlo začátkem 19. století. Šlo o období napoleonských válek, kdy se Francouzům nedařilo vylodit na březích Albionu. Britové dokázali uchránit své pobřeží a měli také dost jídla a dalších potřeb, i když probíhala kontinentální blokáda. I Napoleon následně prohrál a Britové ještě přidali na svém silném postavení. To už bylo vše v pohybu a lidé se často stěhovali do jiných zemí. Mnoho členů tajných spolků odešlo do USA a jinam, ale na ostrovech zůstávalo vždy dost čarodějů, kteří své schopnosti často dědili.

Zahnaly Hitlera čarodějnice?

Poslední známé setkání Velkého kruhu proběhlo v roce 1940, kdy Velkou Británii chtěli pokořit Němci. Britové sáhli i po okultismu. Skupina šestnácti žen a jednoho muže se 1. srpna sešla v New Forest severně od městečka Highcliffe. Čarodějnice se vydaly k okultnímu šibeničnímu stromu zvanému Nahý muž, u nějž se samy vysvlékly do naha a přesně o půlnoci vytvořily magický kruh. Pak spolu zvedly „velký kužel moci“ a nasměrovaly své myšlenky k Hitlerovi. „Nejsi schopen dostat se přes moře,“ znělo prý rytmické volání čarodějnic… Podle historika Jesúse Hernándeze dokonce několik čarodějnic tu noc zemřelo na vyčerpání. To je poslední zmínka o činnosti Velkého kruhu, i když prý měl nedávno nějaké setkání. Souvisí to snad s brexitem? To ukáže budoucnost.

(daš)

Foto: Pixabay

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2550870
DnesDnes405
VčeraVčera641
Tento týdenTento týden1787
Tento měsícTento měsíc1046

Partnerské weby

apartman banner