2643Existovalo 1Převorství sionské (francouzsky Prieuré de Sion) se objevuje v mnoha konspiračních teoriích. Má jít o tajnou společnost, která střeží duchovní tajemství. S její existencí a také s řádem templářů a svatým grálem je dávána do souvislosti vesnička

Rennes-le-Château, která leží ve francouzských Pyrenejích.

Tajné spisy naznačovaly mnohé

V 60. letech minulého století byly nalezeny v národní knihovně v Paříži Tajné spisy Henriho Lobineau a starobylé pergamenové listy. Obsahovaly zmínky o Převorství sionském a údajně je nalezl v 19. století kněz Bérenger Saunière uvnitř jednoho z pilířů při opravách kostela v Rennes-le-Château. K těmto dokumentům se později dostali badatelé Henry Lincoln, Michael Baigent a Richard Leigh a na jejich základě napsali knihu Svatá krev a svatý grál (vyšla v Londýně roku 1982). Z dat, která získali a ve své knize zveřejnili, vysvítá, že má Převorství sionské dlouhou historii. Vzniknout mělo v roce 1099 a v jejím čele stáli význační velmistři včetně Isaaca Newtona a Leonarda da Vinci. Řád templářů byl vytvořen jako vojenské a finanční krytí tohoto Převorství, jež bylo vázáno přísahou k návratu Merovejské dynastie (vládla ve Franské říši v letech 447 - 751 n. l.) na trůny Evropy a Jeruzaléma. Cílem Převorství byla ochrana následníků tohoto královského rodu, neboť je považovalo buď za přímé potomky Ježíše Krista a jeho údajné manželky Máří Magdaleny, nebo izraelského krále Davida a Mojžíšova bratra Árona. Dalšími záměry Převorství sionského podle badatelů bylo založení „Svaté říše evropské“, která se stane nejmocnější silou a ukazatelem směru v novém světovém řádu míru a hojnosti. Ve světle toho pak někteří křesťanští teologové spatřovali v Převorství sionském vyplnění proroctví obsažených ve Zjevení svatého Jana a brali ho jako důkaz protikřesťanského spiknutí obrovských rozměrů.

Byl to jen podvrh?

Jak se ale později „provalilo“, sdružení s názvem Převorství sionské bylo založeno až v roce 1956 ve francouzském městě Annemasse. Zaregistrovalo se v souladu s francouzskými zákony na podprefektuře (nižším správním úřadu) v obci Saint Julien-en-Genevois. Zakladateli a signatáři byli Pierre Plantard (známý jako „Chyren“), André Bonhomme (známý jako „Stanis Bellas“), Jean Delaval a Armand Defago. Přídomek „sionské“ vybrali podle místního návrší, které se nachází jižně od Annemasse a je známé jako Mont Sion (stejně jako hora nedaleko Jeruzaléma). Účelem sdružení bylo podle stanov vzdělávání a vzájemná podpora členů. I když jako oficiální vedoucí představitel (prezident) byl uveden André Bonhomme, ve skutečnosti byl klíčovým představitelem Plantard, zapsaný jako nejvyšší tajemník, který byl pravděpodobně také původcem myšlenky a iniciátorem vzniku padělaných spisů. Plantard totiž původně doufal, že by se Převorství sionské mohlo stát vlivnou skrytě politickou zednářskou lóží, která by se zasloužila o znovunastolení rytířství a monarchie a pomohla mu uplatnit jeho nárok legitimního uchazeče o francouzský trůn. Důkazem spiknutí je korespondence, která v 60. letech minulého století probíhala mezi Plantardem, de Cheriseyem a de Sédem (dopisy, kterých je celkem více něž 100, jsou nyní i s původními obálkami ve vlastnictví francouzského badatele Jean-Luca Chaumeila).

(xar)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2991472
DnesDnes191
VčeraVčera746
Tento týdenTento týden1639
Tento měsícTento měsíc14612

Partnerské weby

apartman banner

Zdraviapuvab