4451PředstavujemeLucie Rovná je autorka mandal, špěrků a dekorací k potěše duše. Před šesti lety založila projekt Mandala na každý den. Tehdy to byl pouze facebookový blog či jakýsi deníček, kam čistě pro svou radost každý den vkládala obrázek mandaly s motivačním citátem. Zprvu

o tom vědělo jen pár přátel, ale v současné době má přes 57 000 sledujících.

Co vás přivedlo na myšlenku vytvořit projekt s mandalami?

Potřebovala jsem si najít každý den chvilku pro sebe, na zklidnění a zlepšení nálady. Proto jsem se ponořila do činnosti, která mě od malička bavila nejvíc, a to je malování. Dala jsem si slib, že si po celý rok každý den sednu do ticha, ponořím se do sebe a vytvořím jednu mandalu k jedné pozitivní myšlence, která mě motivuje, nebo se mnou jinak souzní. Vycházela jsem z Buddhova citátu: „Vše, co jsme, vzniká s našimi myšlenkami. Myšlenkami tvoříme náš svět.“ Právě tato myšlenka zůstala mottem firmy, která se rozrostla, dodnes. Zveřejňované mandaly si postupně přitáhly pozornost, sledovanost mé stránky rostla. Lidé mi začali psát svá poděkování, někdy i životní příběhy. A ozývali se s tím, že by chtěli motivační kalendáře a další výrobky - talismany, amulety, lapače snů a podobné předměty. Spojila jsem tak své vědomosti z psychologie a terapie pomocí barev, svoji lásku k přírodě, umění, řemeslu a k symbolům. Tak vznikl první motivační mandalový kalendář a v tomto duchu se rozrůstala i nabídka dál. Dnes ji tvoří zejména ručně vyráběné šperky z polodrahokamů, amulety, talismany, doplňky a dekorace, které potěší mysl i duši. Naším hlavním cílem je šířit pozitivní vibrace a radost.

Zajímala jste se i dříve o energii předmětů, posvátnou geometrii a dávnou symboliku, které se ve vaší tvorbě odrážejí?

Lásku k přírodě a malování jsem zdědila po předcích, nejvíce asi po prarodičích. Vyrůstala jsem doslova na samotě, náš dům byl obklopen lesy Jizerských hor a nejvíce času jsem v době dětství trávila venku, na zahradě, v lesích a na polích. Tam jsem si poprvé začala všímat dokonalosti přírody - tvarů stromů, listů, stébel trávy, způsobu, jak jsou uspořádána zrnka v klasu nebo včelí plástev. Fascinovala mě dokonalost rozevřené šišky nebo květu růže. S příchodem do školy mě začala lákat matematika, fyzika, jako magnet na mě působily pojem nekonečna, vesmír a jeho vznik, vliv planet na náš život a souvislost mezi vším na Zemi a ve vesmíru. Stejně jako tyto oblasti mě ale stále bavila i historie, kde jsem se dozvídala o prvních symbolech a vzniku náboženství, víry, filozofie. Moji dnešní tvorbu a způsob myšlení ovlivnily do jisté míry i metafyzika a myšlenky transurfingu, úvahy o času a (ne)existenci budoucnosti nebo minulosti a zároveň východní filozofie, zejména buddhismus a taoismus.

Kde čerpáte inspiraci pro tvorbu mandal, energetických náramků, lapačů snů a podobně?

Ta vychází z mého života, z věcí a událostí, které vnímám ať už přímo ve svém životě, nebo zprostředkovaně přes přátele, známé, rodinu a často i skrze příběhy cizích lidí sledujících můj blog. Každý takový příběh ve mně vždy vyvolá řadu pocitů a myšlenek, které díky mandalám zpracovávám a dostávám z nich na povrch to pozitivní a dobré. A k tomu se pak snažím motivovat i ostatní. Nikdy bychom neměli dopustit, abychom se stali oběťmi toho, co se nám stalo, ať už to bylo jakkoli zlé. Nikdy bychom se neměli omezovat myšlenkami, že něco nedokážeme, nebo že na něco nemáme. Dokážeme vše, co si umíme představit a v co umíme skutečně uvěřit. A mnohdy i mnohem víc.

Máte osobní zkušenosti i s terapiemi, alternativní medicínou nebo ezoterickými směry a naukami?

Už od mala jsem vnímala například horoskopy a základní numerologii, už jako holky na základní škole jsme všechny věděly, jaké jsme znamení podle zvěrokruhu, jaké v čínském horoskopu, podle indiánů, Keltů, Aztéků a podobně. Až mnohem později jsem se setkala i se seriózní astrologií a pochopila jsem, do jaké míry má na člověka vliv to, kdy a kde se narodil a jaké planety, elementy a principy ho ovlivňují. Setkala jsem se s lidmi, kteří umí „něco“ víc a vnímají i jiné energie než většina ostatních lidí, ale stejně tak jsem potkala i mnoho šarlatánů a podvodníků. Jestli jsem se o něčem skutečně na vlastní kůži přesvědčila, byla to síla lidské mysli, energie myšlenek a síla vlastního rozhodnutí. Teď, při tvorbě amuletů a talismanů, používáme v našem týmu často základy astrologie a numerologie k určení osobních kamenů na šperky pro zákazníky a zároveň se snažíme tvořit předměty, které v sobě nesou zakódované energie a myšlenky, pro které vznikly. Naše šperky vnímáme jako talismany a symboly vlastních rozhodnutí, odhodlání a cílů klientů. Každý šperk vzniká individuálně s maximální péčí, protože: „Vše, co jsme, vzniká s našimi myšlenkami. Myšlenkami tvoříme náš svět.“

(zem)

Kontakt: www.mandalanakazdyden.cz

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2640348
DnesDnes748
VčeraVčera1013
Tento týdenTento týden4272
Tento měsícTento měsíc10297

Partnerské weby

apartman banner