0101la noria 1Jedním z nejproklatějších míst v jihoamerickém Chile je záhadný opuštěný hřbitov v La Noria uprostřed andské pouště. Mnoho obyvatel Iquique, nejbližšího většího města, odmítá opuštěné těžařské městečko La Noria navštívit. Nejstrašidelnějším místem tady je ale

necelých sto let nepoužívaný hřbitov. Povalují se zde rakve, jež tu zanechali vykradači hrobů, kteří se neštítili ničeho. Domorodci tvrdí, že toto místo je prokleté, protože se v něm odrážejí takřka nelidské podmínky, ve kterých tu tisíce lidí na přelomu 19. a 20. století pracovaly.

Hrůza ponurého hřbitova

Všichni místní tak znají legendu o Elizabeth a Davidovi, starou asi 40 let: Třicátnice Elizabeth milovala dobrodružství, a když jí její kamarád David navrhl výlet do opuštěného městečka se hřbitovem opředeným mnoha mýty, okamžitě souhlasila. První problém nastal, když byla cesta do opuštěného města zahrazená a autem se nedalo projet. Nakonec jim nezbylo nic jiného, než jet dlouhou oklikou přes poušť a do La Norie nakonec dorazili s posledními paprsky světla. Uviděli ponurý hřbitov o velikosti fotbalového hřiště, plný polorozpadlých křížů. Najednou v houstnoucí tmě Elizabeth spatřila mezi kříži vznášející se postavu. A vzápětí druhou, a pak další. David ale nic neviděl, ačkoli na něj strachy šílená dívka začala volat: Je jich mnoho. Dívají se na mě. Davide, dívají se na mě a vypadají moc naštvaně!“ Poté pohledem ustrnula na jednom místě. Vytřeštěně zírala přímo před sebe, zbledla a srdce jí hlasitě tlouklo. Dvojice byla zcela paralyzovaná strachem. David se dal do běhu, ale po pár metrech zjistil, že žena za ním neběží. Jako přikovaná stála na místě. Teprve po chvíli se jí podařilo dostat ze sebe táhlý a nekonečně dlouhý výkřik nevýslovného strachu. Pak padla na kolena. I když s ní David třásl, zůstala klečet několik dlouhých minut. Poté se najednou pomalu zvedla a jako v transu odcházela - ale ne k východu ze hřbitova, ale naopak do jeho nitra. Konečně se zastavila mezi dvěma hroby, zvedla ležící starou lopatu a začala kopat díru. David ji polomrtvý strachy sledoval, jak hloubí jámu a pak najednou Elizabeth přestala kopat, upustila lopatu a podívala se na něj úplně mrtvým pohledem. Najednou jí z krku vytryskla krev, jako kdyby jí někdo podřízl ostrým nožem. Celé její tělo se roztřáslo v předsmrtné křeči. A v ten okamžik za ní David spatřil lidskou siluetu ještě tmavší než noc sama. Pak se Elizabeth zhroutila do díry, kterou si sama vykopala, a hrob se za ní uzavřel. Strachy šílený David z prokletého hřbitova utekl a jen zázrakem se mu podařilo z La Noria zmizet.

Peklo na zemi

Opuštěné místo je opředeno mnoha dalšími tajemnými příběhy. Mnoho lidí přísahalo, že po setmění vidělo podivné postavy, jak vycházejí ze hřbitova a jdou směrem k městečku. Jak zjistili lovci duchů, negativní vibrace tohoto místa jsou obrovské. Nefungují zde ani vysílačky, se kterými se o kus dál člověk normálně domluví na celé kilometry, ani jinak spolehlivé drony. „Jsou místa, která prostě nejsou v pořádku, a je těžké vysvětlit to, co se na nich děje. A pokud by člověk věřil tomu, že určitá energie zůstává po řadu let v nějakém prostoru, tak tady by to určitě nebylo nic dobrého. Protože zde bylo prostě peklo na zemi,“ tvrdí místní gringos, který jako jeden z mála bydlí v asi 60 km vzdáleném pobřežním městě Iquique.

Petr Blahuš

Foto: archiv a Pixabay

 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2609761
DnesDnes445
VčeraVčera689
Tento týdenTento týden4713
Tento měsícTento měsíc17731

Partnerské weby

apartman banner