2448zept1Jak je to s horoskopy? Někdo se jimi řídí a má pocit, že na něj sedí, jak se říká, že předpovědi zkrátka vycházejí. Jiný člověk si přečte, že má špatné konstelace, přesto se mu nic zlého nestane. A jsou i lidé, kteří podle zvěrokruhu náleží pod určité znamení, ale charakteristiky na ně nesedí...

Proč tomu tak je, jsme se zeptali zpěváka, moderátora a astrologa Richarda Sachera, který pořádá besedy pro veřejnost o tom, jak astrologie vlastně funguje. Lidé tak mají možnost zeptat se na cokoli, co je zajímá.

Jak moc jsou relevantní obecné horoskopy pro jednotlivá znamení zvěrokruhu?

Krátké horoskopy v novinách, kde jsou uvedeny dvě věty pro každé znamení, jsou mnohdy spíše zábavného charakteru. Jedinci narození na začátku znamení totiž prožívají často něco úplně jiného než jedinci narození na konci znamení. Astrologie je postavená na pohybu planet a jejich aktuálním vlivu na lidi narozené v konkrétní dny. Jinými slovy - podobné problémy nebo naopak štěstí mají lidé narození například mezi 20. únorem a 2. březnem, nikdy se to však netýká celých 30 dní jdoucích po sobě. Když nějaká planeta silně škodí začátku Ryb, jedinců z konce Ryb se to vůbec týkat nemusí. A pozor - i u lidí narozených ve stejný den, avšak v jiném roce, jsou do značné míry odlišnosti, jejich mapa hvězdné oblohy je v mnoha ohledech rozdílná. Když je zrovna špatná konstelace pro lidi narozené 12. října, pro některé je více negativní, pro jiné méně. Pokud chcete vědět, co vás osobně čeká, jedinou možností je zajít k astrologovi a sdělit mu svůj den, minutu a místo narození. Jedině tak se dočkáte nezkreslené, individuální předpovědi na míru. Pokud někde narazíte na horoskop, kde je každé znamení rozděleno na tři části a kde je speciální předpověď pro každý z těchto dekanů, tomu se už do značné míry věřit dá. Sice to také není stoprocentně směrodatné, ale je velká pravděpodobnost, že dojde na astrologova slova. Tyto předpovědi dělá například Olga Krumlovská, která moc dobře ví, že nelze varovat všechny Berany či Kozorohy najednou, že se špatná konstelace týká jen části znamení. To samé samozřejmě platí i o pozitivních aspektech.

Hodně se hovoří o důležitosti ascendentu. Co to vlastně je a prozradí o člověku víc než jeho sluneční znamení?

Ascendent je velice důležitý, ale lze ho s jistotou určit pouze v případě, že astrologovi sdělíte i minutu svého narození. Informace, že jste se narodili "někdy mezi druhou a třetí ráno" je silně zavádějící. Odchylka může být maximálně několik málo minut, aby předpověď byla co nejkonkrétnější. Hodně zkušený astrolog dokáže odhalit, kdy přesně jste se narodili, ale není to hned, musí o vás zjistit řadu informací. A na to má málokdo čas.

Ascendent je pomyslná startovní čára vašeho horoskopu. Nalézá se v některém ze 12 znamení, souvisí s minutou a místem narození. I když jste třeba Vodnář, ascendent můžete mít ve Střelci. Znamená to, že pak na lidi působíte dojmem Střelce a že k vám hodně Střelců vzhlíží, poněvadž si myslí, že jste jedním z nich. Až po nějaké době odhalí, že se jednalo pouze o mylný pocit. Od ascendentu se odvíjí další vlastnosti a skutečnosti. Třeba to, co je vaším životním posláním, kolik budete mít dětí, jaký bude váš pracovní či soukromý život a podobně.

V rámci astrologické praxe a akcí, které pořádáte, překvapil vás nebo zaskočil někdy nějaký dotaz?

Před několika dny se mě klient zeptal, jak moc můžeme ovlivnit naše životy a změnit nepřízeň osudu. Zda správným rozhodnutím dokážeme zvrátit negativní vývoj událostí. Řekl jsem mu, že je předem dané i to, jak se v zásadních okamžicích rozhodneme. Jsem přesvědčen o tom, že vesmír už dávno naplánoval, zda zítra uděláme to či ono. Dokonce ani to, že se odhodláme navštívit astrologa, který nám včas otevře oči, není náhoda, ale řízení osudu. Spousta lidí by k němu nikdy nešla, to se raději nechá přejet kamionem. (smích)

Mimochodem - zmíněný klient měl unikátní vlastnost v nativním horoskopu, a to dělat po celý život důležitá rozhodnutí pro svoje dobro. Tak přesný a jedinečný aspekt jsem ještě u nikoho nezažil. Jeho dotaz tedy nebyl náhodný. V minulosti si už několikrát zachránil život správným jednáním v kritickém období či okamžiku.

Jak moc v rámci vlastního života sledujete astrologické aspekty?

Během koronakrize jsem dělal osobní horoskop pouze sám sobě, až asi na dvě výjimky. Neměl jsem chuť předpovídat budoucnost nikomu jinému, odmítal jsem nabídky. Sledoval jsem hlavně úplňky a novoluní a vypočítával, co mi přinese blížící se konstelace planet. Uvědomuji si, že dělat horoskop sám sobě je do jisté míry ovlivňování osudu. Ten sice zcela nezvrátím, ale když vidím, že mi hrozí problémy, začnu být opatrnější. Někdy možná zbytečně moc. (smích)

Ale špatná konstelace se stejně nakonec projeví tím, že se něco negativního odehraje za mými zády...

(zem)

Nejbližší Večer s astrologem se uskuteční 7. prosince od 19.00 v kavárně "U mě" v ulici Jana Zajíce 36 v Praze 7. Vstupenku si můžete zajistit na telefonním čísle 777 213 217.

 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

3112926
DnesDnes284
VčeraVčera823
Tento týdenTento týden3747
Tento měsícTento měsíc7272

Partnerské weby

apartman banner

Zdraviapuvab