2411Představujeme1Věra Jindrová vyrůstala mezi léčiteli, vystudovala zdravotní školu. Hned po revoluci v západních zemích studovala alternativní způsoby celostní péče o tělo, o jeho zdraví a krásu. V roce 1990 otevřela v České republice jako první

obchod s bylinami, přírodní kosmetikou a kosmetický salon s profesionálními holistickými a přírodními postupy ošetření. Její firma Lazebnice v posledních letech vede a pořádá i odborná školení a certifikované akreditační kurzy v oboru kosmetička. Povídaly jsme si spolu mimo jiné o tom, zda se mohou bylinné produkty svými účinky vyrovnat chemickým preparátům.

2411PředstavujemeJak vás napadl název Lazebnice?

Název byl odvozen od původního významu slova lazebnice. V něm je něco z léčitelky, ošetřovatelky a zdravotní sestry. Z historie, kterou miluji, vím, že ranhojiči, léčitelky, bylinkáři, astrologové či čarodějnice šli v podstatě cestou celostní terapie. A jejich znalosti a metody propojuji ve svém životě a ve své praxi. Proto Lazebnice - od každého trochu a v dnešní době i s moderní vědou v zádech. Od počátku se věnuji holistickému přístupu k životu, tedy ho uplatňuji i v rámci služeb v kosmetice, pedikúře a masážích. Spolupracuji s paní Brigitte Kettner - německou bioložkou, která sestavila systém celostní péče o krásu a tělo. Řeší kůži jako jakýkoli jiný orgán našeho těla. Její postupy ošetření a dokonalé složení přípravků umožňují pomoc od potíží týkajících se estetiky, povrchu, ale i celkově ovlivňují zdraví celého organismu, čímž trvale, nebo alespoň dlouhodobě, vyřeší kožní problémy jako takové.

Lze se bylinnou cestou zbavit i vrásek a dalších „vad na kráse" souvisejících s věkem?

Ženy mnohdy využívají různé chemické preparáty, případně jdou "pod nůž", aby dosáhly efektu omlazení. Ale přírodní léčba opřená o vědecký výzkum, medicínské znalosti, spolu s přírodními produkty je schopna tyto i jiné problémy řešit se skvělým a mnohdy i trvalým výsledkem. Ovšem produkty k tomu musí být uzpůsobeny a klient musí spolupracovat. Je třeba si uvědomit, že vnější vady na kráse nelze vyřešit jen povrchně. I tady platí ono pověstné - jak uvnitř, tak navenek. A tak vám někdy například vyrovnání orgánové energie „přerovná“ obličej lépe, než slovutný plastický chirurg. (smích) A to nemluvím o celkovém dopadu na prosperitu celého těla, včetně psychiky.

Je nějaká bylinka, kterou považujete v péči o krásu za TOP? Tedy by neměla chybět v žádném produktu?

Jedna bylinka nemůže být všude. Nic v přírodě není univerzální a každý člověk potřebuje něco jiného, potažmo i jiný přístup, ačkoli jeho vrásky vypadají stejně jako vrásky všech lidí okolo.

Měla byste pro ženy nějaký tip, nějakou vychytávku ohledně krásy?

Mám radu, která vypadá trochu mimo mísu, jak se říká, ale je zásadní i v tomhle oboru a vůbec v otázce osobního zdraví a krásy: Mějte rozum v hlavě, nohy na zemi a důvěru v sebe.

Kde se s vámi mohou čtenářky setkat?

Setkat se se mnou mohou v Plzni, kde pracuji, v Levandulovém údolí v Chodouni, na různých přednáškách a akcích které pořádám, na školeních celostní péče. A letos také na Festivalech krásy ve Zlíně a v Liberci.
Lucie Zemanová

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2991479
DnesDnes198
VčeraVčera746
Tento týdenTento týden1646
Tento měsícTento měsíc14619

Partnerské weby

apartman banner

Zdraviapuvab