2319kouzPodzim měli naši předci spojený s celou řadou rituálů a kouzel na ochranu zdraví i obydlí. Přestěhovala jsem se do domečku a ráda bych žila v souladu s přírodou a využila moudrosti starších generací. Můžete mi v souvislosti s tím poradit, dát mi nějaké tipy?“ požádala redakci čtenářka Eva.

V době podzimní rovnodennosti začíná podle starých Slovanů Slunce umírat. Světlo dne se postupně krátí, sluníčko už nemá takovou sílu, začíná se ochlazovat. Příroda, která nám odevzdala letní plody, se také chystá k zimnímu spánku. Ani my, lidé, tomu neunikneme. Čím méně světla, tím více rostou temné síly a je třeba se na ně připravit. Nastává období rozjímání a pokory. Od podzimní rovnodennosti se více soustředíme na ochranná kouzla. V tomto období se tvoří různí domácí nebo polní strašáci, aby zahnali síly temnoty a ochránili nás před nepřízní osudu. Z hlediska životní cesty je čas sklízet to, co jsme zaseli, čas podívat se na naše naděje a touhy, které jsme vložili do tohoto roku, a zamyslet se nad tím, jak se projevily. Je také na čase dokončit projekty, vyčistit a nechat jít to, co již nepotřebujeme. Je na čase zasadit semena nových nápadů a nadějí, jež budou ještě ležet v klidu, ale využijí se při návratu jara, s novou silou zrozeného Slunce.

Jaké jsou podzimní čarodějnické činnosti?

Uschovat nasušené rostliny, vytvořit strašáky k ochraně domova, zahrady a polí, nasušit jablíčka, hrušky a kaštany, očistit dům od negativní energie, vytvořit zelené věnečky mrtvým, připravit se na advent, vytvořit podzimní a vánoční magická vykuřovadla.

Podzimní kouzla

Kouzelné kaštany: Nasbírejte si kaštany a položte si je do misky. Misku dejte k hlavnímu vchodu nebo pod postel. Plod kaštanu zahání negativní energii a dokonce umí rušit negativní záření geopatogenních zón. Věřilo se, že kaštan má v sobě sílu Slunce a i v temnotě umí zářit. Je to plodina podzimu, která ochrání před pomluvami a prokletím. Můžete pro osobní ochranu kaštan nosit v kapse, kabelce, vozit ho v autě, ale i v kočárku.

Kouzelný strašáček: Vytvořte si domácího strašáčka, který bude chránit obydlí a domov před zlými vlivy z okolí. Potřebujete slámu nebo seno, látku, špejle, drát. Utvořte hlavu a tělo, vyplňte je slámou, konce zavažte drátkem. Ruce a nohy vytvořte ze špejlí nebo z provázků. Namalujte svému strašáčkovi obličej. Nezapomeňte na oči, které musí v okolí vašeho domova dobře vidět, aby dokonale i v podzimní mlze vše pohlídaly. Je to symbolika, ale dobře víme, jak symboly působí. Váš strašák zažene veškeré zlo od domu či bytu.

Podzimní oheň: Podzimní ohně na polích, kde se pálila bramborová nať, měly své kouzlo a vůni, na kterou se nedá zapomenout. Vezměte rodinu na zahradu nebo do milované přírody a udělejte si ohýnek na bezpečném místě. Do popela pak také vhoďte několik brambor. Není to žádný zázrak, ale navodíte příjemné setkání s blízkými a vykouzlíte staré vzpomínky.

Kouzelné ořechy: Všichni znáte pohádku o Popelce, která měla tři kouzelné oříšky. I vy si můžete pořídit tři kouzelné oříšky. Za úplňku vyberte větší vlašské ořechy ve skořápce. Na první skořápku namalujte symbol lásky – srdíčko, na druhý symbol štěstí – hvězdičku a na třetí symbol zdraví – květinku. Oříšky si dejte na stůl a po týdnu působení kouzla je snězte. Tak kouzlo prostoupí celým vašim tělem a podpoří štěstí v dané oblasti. Pokud bude ořech uvnitř skořápky zaschlý nebo černý, je štěstí v dané oblasti oslabené.

Renata Raduševa Herber

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2991520
DnesDnes239
VčeraVčera746
Tento týdenTento týden1687
Tento měsícTento měsíc14660

Partnerské weby

apartman banner

Zdraviapuvab