1026co kopieKrzysztof Andrzej Jackowski se narodil 1. června 1963 v polském Czluchów. Vyučený soustružník se stal velmi uznávaným jasnovidcem. Předpovídá události na celém světě údajně s neuvěřitelnou přesností. Je dokonce součástí policejního sboru, který ho

přibírá k mnoha případům. Hledá nezvěstné lidi, odhaluje vrahy.

Znalec parapsychologie

Jackowski tvrdí, že se specializuje na pátrání po pohřešovaných osobách. Má za sebou v tomto směru mnoho úspěšných akcí. I když je policejní sbor velmi skoupý na slovo a odmítá se vyjadřovat ke spolupráci s jasnovidcem, on sám má na své webové stránce několik desítek vyřešených případů. Policejní dokumenty, které zveřejňuje, potvrzují úspěšnou spolupráci. V roce 2011 si ho najala poprvé krakovská prokuratura. Neúspěšné pátrání po vrahovi třiadvacetileté studentky Katarzyny Zowadové, která byla zabita velmi brutálním způsobem v roce 1998, bylo nutné posunout směrem k dalším stopám. Podezřelého muže nebylo možné usvědčit. Jackowski údajně poskytl velmi cenné informace potřebné pro další šetření. Následovaly další vyřešené případy a Krzysztof Jackowski byl v roce 2013 jmenován Okresním státním zastupitelstvím v Katovicích znalcem pro parapsychologii. Po několika měsících se stal dokonce členem nezávislého studentského spolku Policejní akademie. Jeho vyprávění studenty fascinovalo. Dodnes o parapsychologii přednáší na mnoha školách.

Neuskutečněné testy schopností

Tento polský parapsycholog byl několikrát vyzván, aby se účastnil testů svých schopností. Poprvé se tak stalo v roce 2004, kdy byla nadací The James Randi Foundation dokonce nabídnuta odměna jeden milion dolarů každému, kdo prokáže své parapsychologické schopnosti. Jackowski si stanovil podmínky, za kterých byl ochoten se zúčastnit. Nebyly ovšem splněny, proto se nakonec testu vzdal. Další test paranormálních schopností nabídla Jackowskému Sopot Scientific Assosiation v roce 2010. Experimenty měly tentokrát spočívat v uhodnutí místa pobytu účastníků experimentů. Ani zde se ale s Jackowskim nakonec pořadatelé nedohodli a z testu sešlo.

Vize dění v Polsku i ve světě

Krzysztof Jackowski připravuje každý rok vize týkající se politického dění v zemi i ve světě. Zmiňuje se i o přírodních globálních změnách. Zároveň ale upozorňuje, že jeho prioritou je pátrání po lidech a kriminálních událostech s nimi souvisejících. Tvrdí, že v ostatních vizích se dost často mýlí, zároveň ale říká, že i tak je jeho úspěšnost zhruba osmdesátiprocentní. Tvrdí například, že letošní zima by měla být obecně velmi chladná. Dále říká, že světová ekonomika se ocitne v hluboké krizi, což bude mít vážné dopady především na Evropskou unii. Ke konfliktu na Ukrajině dodává, že si žije již svým vlastním životem, proto může být poměrně dlouhý. Měli bychom se také připravit na různá omezení a příkazy, které nebudou moc dávat smysl. Očekávat bychom měli nouzové stavy, ale již ne kvůli koronaviru. Problémem by měl být přístup i ke zdravotní péči. Ti, kteří mají malý majetek, by na tom měli být lépe než ti, kteří jsou bohatí. Říká také, že přibudou další válečné konflikty. Obává se Blízkého východu. Oblast jihovýchodního Polska by se měla vylidnit, lidé prý budou z těchto oblastí utíkat. To bude mít na Polsko negativní dopad, bude prý nakonec rozděleno na tři části. Lidé, kteří Jackowského sledují, tvrdí, že se jeho předpovědi příliš nenaplňují. Možná naštěstí. Jeho prognózy totiž nejsou příliš optimistické.

Naďa Kučerová

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

3072591
DnesDnes447
VčeraVčera416
Tento týdenTento týden1734
Tento měsícTento měsíc9316

Partnerské weby

apartman banner

Zdraviapuvab